Rezultate te kerkimit per termin: +Anetaresim

Total: 2019
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.863Z

Serbia dhe perspektiva per anetaresim ne Bashkimin Evropian

Ne fund te ketij muaji Bashkimi Evropian do te shqyrtoje mundesine per ti dhene Serbise statusin e vendit kandidat per anetaresim te cilin ajo deshtoi ta marre mn dhjetor te vitit te kaluar per shkak te ngjarjeve ne veriun e Kosoves. Nje nga kushtet e vena nga Bashkimi Evropian eshte rifillimi i bis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.094Z

Rusia dhe perpjekjet per anetaresim ne OBT

Gjeorgjia pranoi nje propozim te Zvicres per zgjidhjen e nje mosmarreveshjeje tregetare me Rusine qe mund ti hape rrugen Moskes per tu anetaresuar ne Organizaten Boterore te Tregetise. Qeveria gjeorgjiane tha te enjten se propozimi jep garanci per mbikeqyrje nderkombetare te te gjitha ngarkesave dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.039Z

Serbia po largohet nga statusi i kandidatit per anetaresim ne BE

Serbia eshte gjithnje e me larg statusit te kandidatit per anetaresim ne Bashkimin Evropian dhe ne besojme se ajo duhet te beje me shume theksoi ministri gjerman i Mbrojtjes Thomas de Maizire ne Bruksel. Ministri gjerman tha se ata nuk e besojne qe Serbia e ka humbur ndikimin tek serbet ne veri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.056Z

Rama Lajm i shkelqyer ftesa e Malit te Zi per anetaresim ne NATO

Transmetuar me 02122015 - 1908 PUBLICITET Tirane 2 dhjetor 2015 NOAal - Kryeministri Edi Rama pershendeti sot ftesen e NATO-s per anetaresim drejtuar Malit te Zi vendim i cili u mor ne Bruksel ne Ministerialin e vendeve anetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.587Z

Kroatet nuk do te votonin per anetaresim ne BE

Nga Express me 16 nentor 2010 ne ora 0819 Kroatet nuk jane entuziaste per anetaresimin e mundshem ne Bashkimin Evropian. Nje ne kater kroate e sheh hyrjen ne BE si pozitive derisa nje ne tre veta ne Kroaci e shohin negativisht anetaresimin e vendit ne Union. Keto jane rezultatet e nje ankete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.647Z

Bush: Anetaresim i plote ne NATO

Topi e Berisha kerkojne nxitjen e investimeve amerikane ne Shqiperi: Tani, siguria e garantuar Presidenti amerikan, Xhorxh Bush, tha dje se SHBA do te mbeshtese Shqiperine dhe Kroacine per anetaresimin sa me te shpejte ne NATO. Vleresimi dhe ndihma e SHBA ju premtua dy vendeve qe tri dite me pare mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.993Z

BE, po kerkeses se Shqiperise per anetaresim

Bashkimi Evropian, pranoi zyrtarisht dje kerkesen e Shqiperise per marrjen e statusit te vendit kandidat ne BE. Ministrat e Jashtem te BE-se, te mbledhur diten e djeshme ne Bruksel, vendosen te pranojne aplikimin e Shqiperise per statusin kandidat, duke kerkuar tashme qe te pergatitet opinioni dhe t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama