Rezultate te kerkimit per termin: +Anetaresim

Total: 2019
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.725Z

Slloveni-Kroaci, BE: E shqetesuar

Shtetet anetare te BE-se permes nje deklarate, kane deklaruar se mosmarreveshja mes Sllovenise dhe Kroacise, qe po bllokon progresin e anetaresimit te Zagrebit ne BE, po rrezikon perpjekjet per stabilizimin e situates ne Ballkan. Konflikti kufitar mes dy shteteve po pengon bisedimet per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.006Z

Braun, keqardhje per mosmarrjen e fteses

Ne nje leter te Kryeministrit te Britanise se Madhe, Gordon Braun, drejtuar Kryeministrit, Nikolla Gruevski, shprehet keqardhja britanike per Maqedonine, per mos marrjen e fteses per anetaresim ne NATO. Kryeministri britanik e inkurajon Maqedonine te vazhdoje me percaktimin e saj pro NATO-s dhe Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.690Z

Mblidhet komiteti i integrimit

Ligji per Mbrojtjen e Deshmitareve dhe bashkepunetoreve te drejtesise do te ndryshoje serish. Kete fakt ka bere te ditur kryeministri Sali Berisha gjate mbledhjes se keshillit nderministror per anetaresim ne Bashkimin Europian. Ne takim kreu i kabinetit ka bere nje bilanc te realizimit te detyrimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.552Z

Mbyllet votimi ne Serbi

Mbyllet votimi ne zgjedhjet e parakohshme parlamentare ne Serbi Pjesemarrja ne keto votime perllogaritet ne 33 deri ne oren 1700 relativisht e ulet krahasuar me ate te vitit 2012 Sipas analisteve kjo pjesemarrje shkon ne favor te kryeministrit Dacic Ky i fundit pret te marre nje mbeshtetje te gjere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.656Z

Miratohet formalisht statusi i kandidatit per Shqiperine

brbrKreret e shteteve te 28 vendeve anetare te Bashkimit Europian miratojne sot statusin e vendit kandidat per Shqiperine Vendimi per Shqiperine eshte formal nga Keshilli pasi ai eshte marre gjate takimit te ministrave per punet e Jashtme ne samitin per punet e pergjithshme me 24 qershor ne Luksembu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.927Z

"NATO, me e qarte mbi pranimin"

Presidenti i Gjeorgjise, Mikael Sakashvili tha se NATO duhet te jape sinjale te qarta Gjeorgjise ne rrugen e saj kah anetaresimi ne aleance. Ai tha se ambiguiteti dhe mungesa e unitetit ne mes te aleateve per kete ceshtje ia dobesoi pozicionin Gjeorgjise ne luften e saj me Rusine ne muajin gusht. NA

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.162Z

Nis fushata "Eja ne Evrope"

Zyra e EULEX-it dhe Komisionit Evropian ne Kosove hapen dje nje fushate me moton "Eja ne Evropa", qe do te zgjase deri me 30 qershor. Fushata do te zhvillohet ne te gjithe territorin e Republikes se Kosoves. Ajo synon te shpjegoje rrugen qe duhet te ndjeke Kosova per anetaresim ne BE dhe per te shpj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama