Rezultate te kerkimit per termin: +Angleze

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.472Z

Gjyqtarët brazilianë mësojnë sharjet angleze

Gjyqtarët brazilianë, të cilët do të drejtojnë ndeshjen e Grupit B të Kampionatit botëror mes Anglisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës të shtunën, i janë nënshtruar një kursi për të mësuar sharjet në gjuhën angleze, njoftoi agjencia e lajmeve Reuters të enjten. Gjyqtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.232Z

Mediat angleze: Pacolli presion Januzajt!

Adnan Januzaj ka udhëtuar me Manchester United në Dubai për tu stërvitur në motin e ngrohtë. Sipas mediave angleze, Januzaj pikërisht në Dubai do të marrë vendimin e të ardhmes së tij, për të luajtur me Kosovën ose jo. Madje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.863Z

Shqipja ne shkollat angleze

Një numër shqiptarësh profesionistë dhe të suksesshëm që punojnë nëpër institucionet financiare në Londër kanë marrë pjesë në gjysmë- maratonën e Londrës, mes mijëra pjesëmarrësve për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.155Z

Surprizë angleze për Eto`o

Gjatë një konference për shtyp, sulmuesi i Interit ka deklaruar se po kontakton me Anzhi, por nuk ka përjashtuar mundësinë e një surprize angleze. “Tentativat me Aznhi vijojnë ende. Nuk është e thënë se do të largohem, por nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.651Z

Borxhet, UEFA paralajmeron klubet angleze

UEFA ka kercenuar klubet e Premier League me perjashtim nga evenimentet nderkombetare nese nuk paguajne borxhet e prapambetura. Kriza financiare e klubeve angleze rrezikon te kthehet ne nje deshtim te vertete per futbollin britanik. UEFA ka kercenuar klubet e Premier League me perjashtim nga eveni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.411Z

Klubet angleze kanë borxhe të mëdha

Sipas të dhënave të UEFA-s për gjendjen financiare të klubeve evropiane, klubet nga Premier Liga kanë më shumë borxhe sesa komplet klubet tjera evropiane. Ndërsa njëkohësisht vlera e klubeve angleze është afërisht sa gjysma e vlerës së të gjitha klubeve tjera evropiane. Sipas media

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.601Z

Ferguson kritikon Federatën angleze

Nga Express më 26 gusht 2011 në ora 22:15 Sir Alex Ferguson është ankuar ndaj Federatës angleze të Futbollit për trajtimin e Manchester Unitedit “si mut”, derisa përgatitet të dërgojë një pjesë të madhe të skuadrës në detyra ndërkombëtare. Selektori i Anglisë, Fabi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama