Rezultate te kerkimit per termin: +Angli

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.488Z

Uruguaj - Angli, formacionet zyrtare

Janë bërë zyrtare formacionet e super ndeshjes Uruguaj - Angli. Lajm i mirë për kombëtaren latine është rikthimi i Suarezit, ndërsa Anglia starton me formacionin e njëjtë, sikurse e kishte me Italinë. Formacioni i Uruguajit: Muslera, Casere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.941Z

Sam Bailey fiton X Factor në Angli

Sam Bailey kurorëzohet si fituesja e X Factor në Angli per 2013 Duke kënduar këngën fituese ‘Skyscraper’ nga Demi Lovato, ka bërë për të qarë anëtarët e jurisë Nicole dhe Sharon nga emocionet dhe mbledhja e më shumë se 1 miljon votime. Pas muajsh punë të vështir, Sam ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.735Z

Hauard, lojtari i Angli – SHBA

Portieri amerikan, Tim Hauard, u përzgjodh si lojtari më i mirë i ndeshjes Angli-SHBA (1-1). Gardiani 31-vjeçar, i cili luan në Angli me Evertonin, u bëri bllokadë sulmeve të “tre luanëve”. Kjo ishte ndeshja e tij e 51-të me SHBA-të. Hauard është portieri i dytë i përzgjedhur si p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.726Z

Rritet niveli i inflacionit ne Angli

Zyra kombetare e statistikave e Anglise me ane te nje raporti beri te ditur se niveli i inflacionit ne Angli gjate muajit tetor arriti ne 3.2 per qind. Sipas ketij raporti rritja e nivelit te inflacionit ne Angli gjate ketij muaji ka qene me e larte sesa parashikimi i Bankes Qendrore te Anglise. Kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.705Z

Dhune tifozesh ne Angli

Nuk ka dhunë vetëm në Kosovë apo Shqipëri, por edhe në vendlindjen e futbollit, në Angli. Kjo fundjavë pati dy përleshje tifozësh të cilat për fat nuk sollën viktima. Të dielën, tifozët u përleshën pas derbit m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.335Z

Angli, rritet shqetësimi nga gripi

Angli, rritet shqetësimi nga gripi Një rritje e shpejtë prej 50% e të infektuarve nga gripi u shënua në vetëm tre ditë në Angli, ndërsa të paktën 460 pacientë janë të shtruar nën kujdes të vazhdueshëm, b&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.608Z

Gejt mund të bëhen peshkop në Angli

Gazeta ShqipReforma Kisha e Anglisë rrëzoi një klauzolë që ndalonte gejt në partneritet civil nga marrja e postit të peshkopit në këtë kishë, bën të ditur BBC. Njoftimi erdhi nga Shtëpia e Peshkopëve të Kishës dhe lejon që priftërinjtë e deklaruar gej do të mund të zgjidhen pes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama