Rezultate te kerkimit per termin: +Ankara

Total: 2642
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.322Z

Ndotja e ajrit ne Ankara

Kryeqyteti i Turqisë, Ankara po përpiqet të ulë ndjeshëm ndotjen e ajrit, për të respektuar parametrat e vendosura nga Bashkimi Europian. Sipas bankës botërore, Stambolli është një nga shtatë qytetet më të ndotura në ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.629Z

Gjermania mbyll ambasadën në Ankara, shkak frika nga sulmet

Gjermania ka mbyllur ambasadën e saj në Ankara dhe konsullatën e përgjithshme në Stamboll për shkak të kërcënimit të një sulmi të mundshëm. Kjo është bërë e ditur nga Ministria e Jashtme e Gjermanisë. Ministria bëri me dije se edhe shkollat gjermane në Stamboll janë mbyllur për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.624Z

Kelmendi takon homologun turk në Ankara

Ankara - Me ftesë të Ministrit të Drejtësisë së Republikës së Turqisë, z. Sadullah Ergin, Ministrja e Drejtësisë e Republikës së Kosovës, znj. Nekibe Kelmendi së bashku me një delegacion nga Ministria e Drejtësisë, qëndruan për vizitë katër ditore në Ankara. Pritja e delegacio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.559Z

Sejdiu sot në Ankara me ftesë të Gyl

ANKARA- Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu nis sot një vizitë zyrtare dyditore në Ankara, me ftesë të Presidentit të Turqisë, Abdullah Gyl. Pritet që kjo vizitë tu shtojë një dimension të ri marrëdhënieve të mira ndërmjet dy vendeve. Burime të ndryshme që konfirmojnë vizitën, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.124Z

Numri dy i SHBA në Ankara

Ankara - Zëvendëspresidenti amerikan Jo Biden ka mbërritur sot në Ankara të Turqisë për një vizitë zyrtare. Ai është takuar me presidentin e vendit Recep Tayyip Erdogan, ku ka diskutuar për rolin më të madh të të dyja vendeve në lidhje me çështjen e Shtetit Islamik në Siri dhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.325Z

Turqi, ambasada amerikane në Ankara mbyllet për publikun

Ambasada amerikane në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, tha se do të mbyllet për publikun, për shkak të një “kërcënimi për sigurinë”. Ambasada nuk e specifikoi natyrën e kërcënimit në deklaratën e publikuar në ueb-faqen e saj. Ndërtesa ndodhet në qarkun Kavaklidere të An

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.624Z

Vrasja e ambasadorit në Ankara, rusët gjejnë fajtorin

Fajtore për vrasjen e Ambasadorit rus në Turqi është Britania. Të paktën ky është mendimi i liderit ultra nacionalist rus Vladimir Zhirinovsky, i cili deklaroi se sulmi kishte për qëllim të ndalonte një vizitë të ardhshme të Erdogan në Moskë, për forcimin e marrëdhënieve me P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama