Rezultate te kerkimit per termin: +Ankara

Total: 2642
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.594Z

Protesta në Ankara kundër futjes së osmanishtes në shkolla

Turqi-Me dhjetëra protestues u arrestuan këtë të shtunë në Ankara, gjatë protestave të dhunshme në kryqytetin turk. Demonstruesit kishin dalë në rrugë për të kundërshtuar vendimin më të fundit të qeverisë për të futur osmanishten me detyrim në shkollat e mesme. Protesta u organ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.004Z

Davutoglu: Masa të reja sigurie pas sulmeve në Ankara

Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, thotë se po zbatohen masa të reja të sigurisë në gjithë vendin, pas sulmit me makinë-bombë këtë javë në kryeqytetin Ankara, ku u vranë 28 vetë. Davutoglu po ashtu i ka hedhur poshtë pretendimet e grupit militant kurd TAK, që tha se ka dorë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.030Z

Shpërthimi në Ankara, kryeministri turk fajëson kurdët e sirisë

Kamikazi, i cili kreu sulmin mbrëmjen e djeshme në Ankara është një sirian. Kjo është bërë e ditur nga kryeministri turk Ahmet Davutoglu. Agresori është identifikuar si Saleh Nejar 24-vjeç, i cili kishte ardhur në Turqi si refugjat në korrik të vitit që lamë pas. Policia ka arrestua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.858Z

Ankara sulm ambasades se SHBA

Situata mbetet e tensionuar në Turqi, ku autoritetet kanë identifikuar personin që kreu sulmin ndaj ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Ankara si Ecevit Shanli, pjesëtar i një grupi terrorist të ekstremit të majtë. Nga shpër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.025Z

Referendumi i kurdëve, Putin do takohet me Erdoganin në Ankara

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, do të takojë sot në Ankara homologun turk, Recep Tayyip Erdogan, për bisedime që do të prekin çështjen e Sirisë dhe të Irakut. Zyra e Erdoganit tha se dy liderët do të diskutojnë marrëdhëniet dypalëshe, ashtu si edhe çështjet rajonale dhe ndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.646Z

Zbulohet stema që e lejoi vrasësin ti afrohej ambasadorit rus në Ankara

Policia turke së bashku me specialistët e dërguar posaçërisht nga Rusia janë duke hetuar vrasjen e ambasadorit rus në Ankara pak ditë më parë. Ndërkohë që vrasja është marrë përsipër nga grupi terrorist i Al Nusra-s, mediat turke kanë publikuar një detaj të rëndësishëm në li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.503Z

Erdogan, Berluskoni dhe Putin takohen sot në Ankara

Putin do të takohet fillimisht me shefin e qeverisë turke për negociata dypalëshe, njoftoi një burim qeveritar rus për agjencitë  Ria Novosti dhe Interfax. "Por pas një ore e gjysmë me ta do të bashkohet edhe Silvio Berluskoni", shtoi ky burim.       &nbs

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama