Rezultate te kerkimit per termin: +Ankara

Total: 2642
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.559Z

Sejdiu sot në Ankara me ftesë të Gyl

ANKARA- Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu nis sot një vizitë zyrtare dyditore në Ankara, me ftesë të Presidentit të Turqisë, Abdullah Gyl. Pritet që kjo vizitë tu shtojë një dimension të ri marrëdhënieve të mira ndërmjet dy vendeve. Burime të ndryshme që konfirmojnë vizitën, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.124Z

Numri dy i SHBA në Ankara

Ankara - Zëvendëspresidenti amerikan Jo Biden ka mbërritur sot në Ankara të Turqisë për një vizitë zyrtare. Ai është takuar me presidentin e vendit Recep Tayyip Erdogan, ku ka diskutuar për rolin më të madh të të dyja vendeve në lidhje me çështjen e Shtetit Islamik në Siri dhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.325Z

Turqi, ambasada amerikane në Ankara mbyllet për publikun

Ambasada amerikane në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, tha se do të mbyllet për publikun, për shkak të një “kërcënimi për sigurinë”. Ambasada nuk e specifikoi natyrën e kërcënimit në deklaratën e publikuar në ueb-faqen e saj. Ndërtesa ndodhet në qarkun Kavaklidere të An

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.624Z

Vrasja e ambasadorit në Ankara, rusët gjejnë fajtorin

Fajtore për vrasjen e Ambasadorit rus në Turqi është Britania. Të paktën ky është mendimi i liderit ultra nacionalist rus Vladimir Zhirinovsky, i cili deklaroi se sulmi kishte për qëllim të ndalonte një vizitë të ardhshme të Erdogan në Moskë, për forcimin e marrëdhënieve me P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.505Z

Ankara, fillon samiti Turqi-Afganistan-Pakistan

Ankara - Kryetarët e shteve të Afganistanit dhe Pakistanit takohen sot në Ankara në një samit për përmirësimin e bashkëpunimit në luftën kundër terrorizmit. Përveç presidentit afgan, Hamid Karzai, dhe atij pakistanez, Asif Ali Zardari, në takim merr pjesë edhe presidenti turk, Abdull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.027Z

Shpërthimi në Ankara: 71 studentët shqiptarë janë mirë

Ministrja e Mbrojtjes ka reaguar në Facebook lidhur me lajmin e një shpërthimi të rëndë në Ankara të Turqisë, që iu ka marrë jetën 28 personave. "Lajm i tmerrshëm sulmi terrorist ndaj personelit ushtarak në Ankara. Lajmi i mirë është që asnjë nga 71 studentët shqiptarë në akad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.437Z

Jahjaga: E tronditur nga sulmi terrorist në Ankara

E para e shtetit, Atifete Jahjaga, ka reaguar ndaj sulmit të sotëm në Ankara të Turqisë. "E tronditur nga sulmi terrorist në Ankara. Ngushëllime familjeve te viktimave dhe qytetarëve të Turqisë", ka shkruar Jahjaga. Raportohet se ka shuar në 33 numri i të vdekurve nga shpërthimi. Sipas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama