Rezultate te kerkimit per termin: +Ankara

Total: 2642
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.624Z

Vrasja e ambasadorit në Ankara, rusët gjejnë fajtorin

Fajtore për vrasjen e Ambasadorit rus në Turqi është Britania. Të paktën ky është mendimi i liderit ultra nacionalist rus Vladimir Zhirinovsky, i cili deklaroi se sulmi kishte për qëllim të ndalonte një vizitë të ardhshme të Erdogan në Moskë, për forcimin e marrëdhënieve me P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.505Z

Ankara, fillon samiti Turqi-Afganistan-Pakistan

Ankara - Kryetarët e shteve të Afganistanit dhe Pakistanit takohen sot në Ankara në një samit për përmirësimin e bashkëpunimit në luftën kundër terrorizmit. Përveç presidentit afgan, Hamid Karzai, dhe atij pakistanez, Asif Ali Zardari, në takim merr pjesë edhe presidenti turk, Abdull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.027Z

Shpërthimi në Ankara: 71 studentët shqiptarë janë mirë

Ministrja e Mbrojtjes ka reaguar në Facebook lidhur me lajmin e një shpërthimi të rëndë në Ankara të Turqisë, që iu ka marrë jetën 28 personave. "Lajm i tmerrshëm sulmi terrorist ndaj personelit ushtarak në Ankara. Lajmi i mirë është që asnjë nga 71 studentët shqiptarë në akad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.437Z

Jahjaga: E tronditur nga sulmi terrorist në Ankara

E para e shtetit, Atifete Jahjaga, ka reaguar ndaj sulmit të sotëm në Ankara të Turqisë. "E tronditur nga sulmi terrorist në Ankara. Ngushëllime familjeve te viktimave dhe qytetarëve të Turqisë", ka shkruar Jahjaga. Raportohet se ka shuar në 33 numri i të vdekurve nga shpërthimi. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.403Z

Misioni i vështirë i Merkelit në Ankara

Kancelarja gjermane Angela Merkel për herë të dytë bisedon të hënën (08.02) në Ankara për zgjidhjen e krizës së refugjatëve. Turqia shihet si një vend kyç në zbutjen e valës së refugjatëve drejt Europës. Vetëm para tre javësh Merkel bisedoi në Berlin me kryeministrin turk, Davu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.091Z

Sulmet terroriste në Ankara, politika shqiptare mesazhe ngushëllimi qeverisë turke

Pas reagimit të Ministrisë së Jashtme shqiptare, edhe përfaqësues të partive politike në vendin tonë kanë reaguar ndaj sulmit terrorist në Ankara, ku mbetën të vrarë rreth 90 persona duke dërguar mesazhe ngushëllimi në adresë të qeverisë turke. Kreu i PD, Lulzim Basha Në emër t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.782Z

Mimi Kodheli shkarkon atasheun ushtarak në Ankara, pas një incidenti

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka shkarkuar nga detyrua atasheun ushtarak në Ankara, Razije Mehmeti. Shtabi i Përgjithshëm i FA-ve është informuar nga autoritetet shqiptare në rrugë diplomatike, për një ngjarje të papëlqyeshme të një familjari të atasheut ushtarak të Shqipë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama