Rezultate te kerkimit per termin: +Ankaraja

Total: 1460
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.486Z

Ankaraja dërgon kërkesë të dytë për ekstradimin e Gulen

Turqia ka dërguar një kërkesë të dytë Shteteve të Bashkuara për ekstradimin e klerikut Fetullah Gulen, i cili akuzohet nga Ankaraja si ideatori dhe mbështetësi i tentativës për grusht shteti. Lajmi është konfirmuar nga ministri i Drejtësisë, Bekir Bozdag, i cili u shpreh se materiali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.754Z

SHBA do furnizojë me armë kurdët, Ankaraja: Kërcënim për Turqinë

Ankaraja zyrtare ka reaguar pas vendimit të Pentagonit për të furnizuar me armë një prej degëve të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit, me qëllim luftimin e ISIS. Këtë vendim të SHBA-së, Turqia e ka cilësuar si një kërcënim. Ndërsa një prej deputetëve turq e ka cilësuar t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.112Z

Klinton nxit nga Ankaraja kontaktet mes Izraelit e Sirisë

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, gjatë vizitës në Turqi, nxiti kontaktet e paqes mes Izraelit e Sirisë, ndërkohë që dy zyrtarë të lartë amerikanë zhvilluan një vizitë të rrallë në Siri, në shenjë të përmirësimit të marrëdhënieve mes Uashingtonit e Damaskut. Kl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.483Z

Ankaraja pezullon fluturimet mbi Siri, Erdogan: Mos luani me zjarrin

Edhe pse ekziston një mundësi që Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe homologu i tij turk, Rexhep Taip Erdogan të takohen gjatë Samitit të klimës që do të thirret nga Organizata e Kombeve të Bashkuara, marëdhëniet midis dy vendeve vijon të mbeten të tensionuara. Kanë qënë dekla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.360Z

Ankaraja mohon pretendimet: Ushtria turke nuk ka shkelur në Siri

Ankaraja ka mohuar pretendimet e Sirisë se ushtarët turq kanë shkelur në territorin e saj. Deklarata është bërë nga Ministri i Mbrojtjes, Ismet Yilmaz, i cili tha se “ushtria turke nuk ka hyrë kurrë në Siri”. Madje ai theksoi se “për momentin Turqia nuk ka për qëllim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.341Z

Kurdët: Ankaraja të pranojë kushtet dhe ne çarmatosemi menjëherë

Kurdistan, 21 Korrik, NOA Nëse Ankaraja i përmbush disa kushte, atëherë edhe luftëtarët e guerriljes kurde do të çarmatosen menjëherë. Një fakt të tillë e ka bërë me dije lideri i Partisë Punëtore të Kurdistanit, Murat Karailjan, partia e të cilit konsiderohet si organizat�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.480Z

KËRCËNIM ABSURD NGA ANKARAJA

BE-ja kundërshton përpjekjet e qeverisë turke për liberalizimin e vizave në këmbim të kthimit të refugjateve. Nuk ka vend për presion Bernd Riegert Shantazhi nuk mund të jetë mjet politike mes partnerëve. Dhe BE-ja dhe Turqia ende e shohin veten si të tilla në politikën e refugjatëve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama