Rezultate te kerkimit per termin: +Ankaraja

Total: 1460
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.047Z

Studiuesi arberesh Mandala per rishkrimin e historise

Studiuesi arberesh Mandala per rishkrimin e historise E premte 12 Prill 2013 1353 p styletext-align justifyMatteo Mandala studiuesi i njohur arberesh mban nje qendrim te ashper ndaj kerkeses se qeverise turke mbi doktrinen neootomaniste Mandala eshte nje prej iniciatoreve te peticionit drejtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.784Z

Tensioni me Izraelin Erdogan Do nderpresim marredheniet

Rritet edhe më shumë tenssioni mes Turqisë dhe Izraelit, pasi kryeministri turk Taip rexhep Erdogan njoftoi ngrirjen e lidhjeve me shtetin hebraik në fushën e industrisë së mbrojtjes. Ankaraja, madje, ka shtuar praninë e saj ushtarake në Mesdheun Lindor,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.993Z

Luftë në kufirin Siri-Turqi, ushtria turke vazhdon të godasë objektivat siriane

07-10-2012 / Gazeta 55 Ushtria turke ka qëlluar objektiva siriane për të katërtën ditë radhazi, duke i shtuar edhe më shumë tensionet në vendin e përfshirë nga lufta civile. Luftimet mes trupave besnike të regjimit të presidentit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.981Z

Perplasja e civilizimeve te Turqise Nga Soner Cagaptay*

Nga koha kur Partia per Drejtesi dhe Zhvillim mori pushtetin ne vitin 2002, politika e jashtme e Turqise ka ndryshuar per 180 shkalle. Lidhjet e fuqishme te ketij vendi me Shtetet e Bashkuara dhe Izraelin jane dobesuar, bisedimet per anetaresim me Bashkimin Evropian jane bllokuar, ndersa Ankaraja ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.511Z

Dezertojne te tjere ushtarake siriane

Disa ushtarake të lartë siriane dezertuan dhe u arratisën në Turqi. Nje gjeneral, dy kolonele, dy majorë dhe rreth 30 ushtare kaluan piken kufitare në provincën Hatai. Sic raporton agjensia turke Anatolia "ata ishin pjesë e një grupi prej 200 p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.822Z

A po shpërthen një krizë e re midis vendeve arabe dhe Turqisë?

Turqia nuk ka ndërmend të mbyllë bazën e saj ushtarake në Katar, thotë Ankaraja zyrtare. Reagimi vjen ndërkohë që Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Egjipti dhe Bahreini, i kanë paraqitur një listë me 13 kërkesa Katarit për t’i dhënë fund bllokadës, më e rënda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.457Z

Merkel: Plan për emigrantët me Afrikën

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka propozuar firmosjen e një marrëveshjeje me vendet e Afrikës Veriore, të ngjashme me atë të Turqisë, me qëllim për të frenuar fluksin e emigrantëve që vijnë nga ky kontinent dhe për të forcuar masat e sigurisë. Merkel nënvizoi se arritja e një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama