Rezultate te kerkimit per termin: +Ankaraja

Total: 1460
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.482Z

Davutoglu Ankaraja e gatshme te bashkepunoje me Rusine

0 brbr SSSAbrASS brbrKryeministri turk Ahmet Davutollu tha se Ankaraja do te bashkepunoje me Rusine dhe aleatet per te ulur tensionet Ne nje shkrim ne gazeten britanike Times Davutollu tha se perparesia eshte lufta kunder Shtetit Islamik megjithese sic tha ai do te vazhdojme te mbrojme sovranitetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.194Z

Merkel: Arrestimi i gazetarit nga Ankaraja, akt i hidhur dhe zhgënjyes

Kancelarja, Angela Merkel, e ka konsideruar një akt të ‘hidhur dhe zhgënjyes’, arrestimin e gazetarit turko-gjerman, Deniz Jucel në Turqi, teksa është shprehur se korrespondenti është trajtuar në mënyrë të padrejtë. Reagim ka patur edhe nga Ministri i Jashtëm gjerman, Sigma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.113Z

Gulen: Grushti, teatër i Erdogan; Ankaraja i kërkon SHBA ekstradimin

Imami miliarder turk, Fethullah Gulen ka folur për gazetarët jashtë banesës së tij në Sejlorsburg të Pensilvanisë lidhur me grushtin e fundit të shtetit në Turqi. "Ekziston mundësia që puçi në Turqi të ketë qenë një teatër për të vazhduar akuzat ndaj mbështetësve të mij", k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.535Z

Krimet çnjerëzore në Siri: Ankaraja ndryshon qëndrim, heziton të armatosë opozitën

08-03-2012 / Gazeta 55 Këshilli Kombëtar Sirian ka bërë thirrje për krijimin e një qendre për lehtësimin e armatimit të opozitës në Siri. Kjo ka shkaktuar një dilemë për Ankaranë, e cila ka mbështetur fuqishëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.460Z

Ankaraja, fytyra urbane e Turqisë

Ky qytet i pastër, që bashkë me rrethinat po i afrohet të 4.5 milionë banorëve, është simboli i vërtetë i Turqisë. I qetë, i miradministruar dhe me një jetë që zhvillohet pandërprerë 24 orë, ka treguar interesat me shumë ambicie të turqve të rinj drejt shekullit të XXI. Një st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.278Z

Ankaraja përpiqet të tregojë forcën e vet politike në rajon

Ende nuk sht e qart se cili do t jet fati i prpjekjeve t Turqis pr t hyr n Bashkimin Evropian, me gjith fillimin e takimeve me zyrtar t Bashkimit Evropian n Stamboll kt muaj. Por e ardhmja e pasigurt e Turqis si fuqi evropiane nuk po e ndalon Ankaran q t tregoj forcn e vet politike n rajon. Skena

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.321Z

Ankaraja i dërgon Tiranës listën e gylenistëve, prezentë deri në qeverinë e Ramës?

Mediat në vend kanë vijuar spekulimet sa i përket tentativës për Grusht Shteti në Turqi. Spastrimet që po bën Erdogan janë zhvendosur edhe në Shqipëri. Një media online e cila njihet për linjën editoriale pro Erdoganit ka botuar sot një letër që Presidenti turk i  ka dërguar Ra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama