Rezultate te kerkimit per termin: +Ankaraja

Total: 1460
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.194Z

Merkel: Arrestimi i gazetarit nga Ankaraja, akt i hidhur dhe zhgënjyes

Kancelarja, Angela Merkel, e ka konsideruar një akt të ‘hidhur dhe zhgënjyes’, arrestimin e gazetarit turko-gjerman, Deniz Jucel në Turqi, teksa është shprehur se korrespondenti është trajtuar në mënyrë të padrejtë. Reagim ka patur edhe nga Ministri i Jashtëm gjerman, Sigma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.113Z

Gulen: Grushti, teatër i Erdogan; Ankaraja i kërkon SHBA ekstradimin

Imami miliarder turk, Fethullah Gulen ka folur për gazetarët jashtë banesës së tij në Sejlorsburg të Pensilvanisë lidhur me grushtin e fundit të shtetit në Turqi. "Ekziston mundësia që puçi në Turqi të ketë qenë një teatër për të vazhduar akuzat ndaj mbështetësve të mij", k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.535Z

Krimet çnjerëzore në Siri: Ankaraja ndryshon qëndrim, heziton të armatosë opozitën

08-03-2012 / Gazeta 55 Këshilli Kombëtar Sirian ka bërë thirrje për krijimin e një qendre për lehtësimin e armatimit të opozitës në Siri. Kjo ka shkaktuar një dilemë për Ankaranë, e cila ka mbështetur fuqishëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.460Z

Ankaraja, fytyra urbane e Turqisë

Ky qytet i pastër, që bashkë me rrethinat po i afrohet të 4.5 milionë banorëve, është simboli i vërtetë i Turqisë. I qetë, i miradministruar dhe me një jetë që zhvillohet pandërprerë 24 orë, ka treguar interesat me shumë ambicie të turqve të rinj drejt shekullit të XXI. Një st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.278Z

Ankaraja përpiqet të tregojë forcën e vet politike në rajon

Ende nuk sht e qart se cili do t jet fati i prpjekjeve t Turqis pr t hyr n Bashkimin Evropian, me gjith fillimin e takimeve me zyrtar t Bashkimit Evropian n Stamboll kt muaj. Por e ardhmja e pasigurt e Turqis si fuqi evropiane nuk po e ndalon Ankaran q t tregoj forcn e vet politike n rajon. Skena

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.321Z

Ankaraja i dërgon Tiranës listën e gylenistëve, prezentë deri në qeverinë e Ramës?

Mediat në vend kanë vijuar spekulimet sa i përket tentativës për Grusht Shteti në Turqi. Spastrimet që po bën Erdogan janë zhvendosur edhe në Shqipëri. Një media online e cila njihet për linjën editoriale pro Erdoganit ka botuar sot një letër që Presidenti turk i  ka dërguar Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.928Z

Vriten 26 ushtare turq reagon Ankaraja

Turqia i është përgjigjur me një valë bombardimesh sulmeve thuajse të njëkohshme të rebelëve kurdë mbi vendrojet ushtarake dhe policore në juglindje të vendit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama