Rezultate te kerkimit per termin: +Ankaraja

Total: 1460
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.460Z

Ankaraja, fytyra urbane e Turqisë

Ky qytet i pastër, që bashkë me rrethinat po i afrohet të 4.5 milionë banorëve, është simboli i vërtetë i Turqisë. I qetë, i miradministruar dhe me një jetë që zhvillohet pandërprerë 24 orë, ka treguar interesat me shumë ambicie të turqve të rinj drejt shekullit të XXI. Një st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.278Z

Ankaraja përpiqet të tregojë forcën e vet politike në rajon

Ende nuk sht e qart se cili do t jet fati i prpjekjeve t Turqis pr t hyr n Bashkimin Evropian, me gjith fillimin e takimeve me zyrtar t Bashkimit Evropian n Stamboll kt muaj. Por e ardhmja e pasigurt e Turqis si fuqi evropiane nuk po e ndalon Ankaran q t tregoj forcn e vet politike n rajon. Skena

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.321Z

Ankaraja i dërgon Tiranës listën e gylenistëve, prezentë deri në qeverinë e Ramës?

Mediat në vend kanë vijuar spekulimet sa i përket tentativës për Grusht Shteti në Turqi. Spastrimet që po bën Erdogan janë zhvendosur edhe në Shqipëri. Një media online e cila njihet për linjën editoriale pro Erdoganit ka botuar sot një letër që Presidenti turk i  ka dërguar Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.928Z

Vriten 26 ushtare turq reagon Ankaraja

Turqia i është përgjigjur me një valë bombardimesh sulmeve thuajse të njëkohshme të rebelëve kurdë mbi vendrojet ushtarake dhe policore në juglindje të vendit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.486Z

Ankaraja dërgon kërkesë të dytë për ekstradimin e Gulen

Turqia ka dërguar një kërkesë të dytë Shteteve të Bashkuara për ekstradimin e klerikut Fetullah Gulen, i cili akuzohet nga Ankaraja si ideatori dhe mbështetësi i tentativës për grusht shteti. Lajmi është konfirmuar nga ministri i Drejtësisë, Bekir Bozdag, i cili u shpreh se materiali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.754Z

SHBA do furnizojë me armë kurdët, Ankaraja: Kërcënim për Turqinë

Ankaraja zyrtare ka reaguar pas vendimit të Pentagonit për të furnizuar me armë një prej degëve të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit, me qëllim luftimin e ISIS. Këtë vendim të SHBA-së, Turqia e ka cilësuar si një kërcënim. Ndërsa një prej deputetëve turq e ka cilësuar t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.112Z

Klinton nxit nga Ankaraja kontaktet mes Izraelit e Sirisë

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, gjatë vizitës në Turqi, nxiti kontaktet e paqes mes Izraelit e Sirisë, ndërkohë që dy zyrtarë të lartë amerikanë zhvilluan një vizitë të rrallë në Siri, në shenjë të përmirësimit të marrëdhënieve mes Uashingtonit e Damaskut. Kl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama