Rezultate te kerkimit per termin: +Antart

Total: 330
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.408Z

Peçi: Vonesa prej burokracive të parlamentit

Presidenca nuk trhiqet nga qndrimi i saj pr t sjell n shtator emrat e rinj t Gjykats Kushtetuese, ku krahas kryetarit ka skaduar dhe mandati i 4 prej antarve t saj. E vetmja arsye e vonesave n proces, sipas ekspertve t Presidentit, sht procedura e tejzgjatur me t ciln Kuvendi tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.274Z

Çela: Topi ka shkelur Kushtetutën për kreun e Kushtetueses Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl'

Juristt ndajn t gjith t njjtin mendim, Presidenti i Republiks ka shkelur Kushtetutn duke mos gjetur nj emr zvendsues pr kryetarin e Gjykats Kushtetuese t cilit i ka prfunduar mandati prej afro 2 muajsh. Ish-dekani i Fakultetit t Drejtsis dhe ish-ministri i Drejtsis Kudret ela n nj intervist pr Klan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Sot shqyrtohen 105 kandidaturat

Grupi i puns i ekspertve ligjor, i ngritur nga Presidenti i Republiks, do t mblidhet nesr pr t nisur shqyrtimin e dokumentacionit t 105 kandidatve, t cilt kan aplikuar pr vendet vakante n Gjykatn e Lart. Sipas burimeve nga Presidenca, ende nuk dihet nse przgjedhja e emrave t rinj nga ana e President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Sot shqyrtohen kandidaturat

Grupi i puns i ekspertve ligjor, i ngritur nga Presidenti i Republiks, do t mblidhet nesr pr t nisur shqyrtimin e dokumentacionit t 105 kandidatve, t cilt kan aplikuar pr vendet vakante n Gjykatn e Lart. Sipas burimeve nga Presidenca, ende nuk dihet nse przgjedhja e emrave t rinj nga ana e President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.827Z

Halimi: Presim opozitën të fillojmë punën në komision

Mazhoranca do t pres deputett e opozits q t zn vendet e tyre n Komisionin Hetimor Parlamentar pr zgjedhjet e 28 qershorit. Deputeti Eduard Halimi, antar i ktij komisioni, tha dje se deputetve socialist do t’u jepet nj shans i dyt e pr kt arsye nuk ka nj dat t sakt pr nisjen nga puna t komision

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.658Z

Korçë, plani qendrës së qytetit dështon në KRT

KRT-ja e bashkis s Kors nuk ka mundur as n mbledhjen e radhs t gjej konsensus pr miratimin e masterplanit t qendrs s qytetit. Pr m tepr se 5 or antart e saj, por edhe grupe t ndryshme interesi jan prfshir n debate t ashpra, pa arritur t konkludojn n votimin e nj varianti prfundimtar t ktij masterpla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.547Z

Turqia merr kryesinë e KS

Turqia do t marr prej sot presidencn e radhs s Kshillit t Sigurimit t Organizats s Kombeve t Bashkuara, gjat s cils do t drejtoj dy takime t nivelit t lart. Presidenca e Turqis e cila sht nj nga dhjet antart jot prhershm t Kshillit t Sigurimit t OKB-s, do t zgjas deri n fund t muajit shtator. Gjat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama