Rezultate te kerkimit per termin: +Antart

Total: 330
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Selia blu, tetë muaj pa mbledhur forumet e larta

PD Kshilli Kombtar do t duhet t zgjedh kryesin e re Ndonse kundrshtive t hapura q kan shprehur her pas here ndaj lidershipit demokrat, dy antart e kryesis s PD-s, Aleksandr Biberaj dhe Omer Stinga, prsri vijojn t jen pjes e ktij organi t lart drejtues. Kjo pr faktin se zgjedhja e kryesis s re t dem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

N Kuvend dekretet e Topit

M n fund pak drit n fund t tunelit. Pas shum e shum hamendsimesh nse mazhoranca do t votonte n Kuvend raportet e Komisionit t Ligjeve apo dekretet e presidentit pr antart e Gjykats s Lart nga e djathta ka ardhur nj z zyrtar i qart. Kryeparlamentarja Jozefina Topalli kame dije pr opinionin publik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

U a rrjeta

N tentativn e dyt, Komisioni i Mandateve n Kuvend deri diku vendosi pr mos heqjen e imunitetit t ish Ministrit t Mbrojtjes, Fatmir Mediu. Pas tentativs s par, ju b nj krkes e dyt Prokuroris s Prgjithshme pr t sjell materiale shtes t cilat do t tregonin edhe implikimin e ish ministrit n fjal n tragje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.408Z

Peçi: Vonesa prej burokracive të parlamentit

Presidenca nuk trhiqet nga qndrimi i saj pr t sjell n shtator emrat e rinj t Gjykats Kushtetuese, ku krahas kryetarit ka skaduar dhe mandati i 4 prej antarve t saj. E vetmja arsye e vonesave n proces, sipas ekspertve t Presidentit, sht procedura e tejzgjatur me t ciln Kuvendi tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.274Z

Çela: Topi ka shkelur Kushtetutën për kreun e Kushtetueses Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl'

Juristt ndajn t gjith t njjtin mendim, Presidenti i Republiks ka shkelur Kushtetutn duke mos gjetur nj emr zvendsues pr kryetarin e Gjykats Kushtetuese t cilit i ka prfunduar mandati prej afro 2 muajsh. Ish-dekani i Fakultetit t Drejtsis dhe ish-ministri i Drejtsis Kudret ela n nj intervist pr Klan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Sot shqyrtohen 105 kandidaturat

Grupi i puns i ekspertve ligjor, i ngritur nga Presidenti i Republiks, do t mblidhet nesr pr t nisur shqyrtimin e dokumentacionit t 105 kandidatve, t cilt kan aplikuar pr vendet vakante n Gjykatn e Lart. Sipas burimeve nga Presidenca, ende nuk dihet nse przgjedhja e emrave t rinj nga ana e President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Sot shqyrtohen kandidaturat

Grupi i puns i ekspertve ligjor, i ngritur nga Presidenti i Republiks, do t mblidhet nesr pr t nisur shqyrtimin e dokumentacionit t 105 kandidatve, t cilt kan aplikuar pr vendet vakante n Gjykatn e Lart. Sipas burimeve nga Presidenca, ende nuk dihet nse przgjedhja e emrave t rinj nga ana e President

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama