Rezultate te kerkimit per termin: +Anthony +Fauci

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] anthony / docs[0] 1280 / hits[0] 1773 / keyword[1] fauci / docs[1] 30 / hits[1] 41 /
No Pic available
  • 2017-01-09

Udhëzime të reja për alergjinë nga kikirikët

Kikirikët dhe produktet ushqimore që i përmbajnë ato, si gjalpi i kikrikut, vaji, apo mielli i kikirikut, përdoren gjerësisht në Shtetet e Bashkuara dhe vende të tjera, për vlerat ushqyese dhe çmimet e përballueshme. Fatkeqësisht, shumë njerëz kanë alergji nga kikirikët dhe mund të

Pyetje rreth virusit Zika
  • 2016-02-18

Pyetje rreth virusit Zika

Organizata Botërore e Shëndetësisë po përpiqet të zgjidhë problemin me virusin e Zikës që po përpahet me shpejtësi më mbarë Amerikën Latine dhe Karaibe. Virusi është i lidhur me difekte në lindje, dhe tek të rriturit shkakton një lloj paralize. Ekspertët kanë shumë pyetje të

Shpallet emergjenca për virusin Zika
  • 2016-02-01

Shpallet emergjenca për virusin Zika

Organizata Botërore e Shëndetësisë shpalli gjendje emergjence për virusin Zika, të bartur prej mushkonjave dhe që shkakton defekte serioze në lindjen e foshnjave. Ekspertët thonë se komuniteti shëndetësor po përgatitet për më të keqen, madje edhe për një epidemi. 25 vende kanë ra

A po e fitojmë betejën globale kundër HIV?
  • 2015-11-19

A po e fitojmë betejën globale kundër HIV?

Shëndeti – Përmes krijimit të ilaçeve të reja dhe kushteve të përmirësuara të jetesës për personat e diagnostikuar, dinamika e HIV është në rënie në shkallë globale…  Ylli i Hollivudit, Charlie Sheen, konfirmoi disa ditë më parë se ai po jetonte me HIV në nj

Republikanët dhe debati mbi vaksinimin
  • 2015-02-08

Republikanët dhe debati mbi vaksinimin

Kandidatët e mundshëm republikanë për president, Chris Christie dhe Rand Paul kanë ndezur një debat politik për shkak të komenteve të tyre se prindërit duhet të kenë zgjedhje kur është fjala për vaksinimin e fëmijëve të tyre. Materiali në vazhdim na njeh më hollësisht mbi përf

SHBA: Vaksina Ebola duket e sigurt në testet e para
  • 2014-11-27

SHBA: Vaksina Ebola duket e sigurt në testet e para

Një vaksinë eksperimentale kundër sëmundjes Ebola duket e sigurt dhe ka shkaktuar shenja të mbrojtjes së imunitetit te 20 vullnetarët e parë gjatë testeve, kanë njoftuar ekspertët amerikanë mbrëmë vonë. Vaksina ka për q

SHBA, kundërshtime ndaj karantinës për Ebolën
  • 2014-10-27

SHBA, kundërshtime ndaj karantinës për Ebolën

Një zyrtar i lartë i shëndetësisë amerikane ka paralajmëruar se karantina e detyrueshme ndaj punonjësve të kujdesit shëndetësor që kthehen nga vendet e prekura nga Ebola në Afrikën Perëndimore mund të dekurajojë njerëzit nga vullnetarizmi në rajon. Dr. Anthony Fauci, drejtor i Ins

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama