Rezultate te kerkimit per termin: +Anthony +Fauci

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] anthony / docs[0] 1280 / hits[0] 1773 / keyword[1] fauci / docs[1] 30 / hits[1] 41 /
Powers, shtim i përpjekjeve kundër Ebolës
  • 2014-10-27

Powers, shtim i përpjekjeve kundër Ebolës

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara po bën thirrje për një përgjigje më të fortë ndaj shpërthimit të Ebolës që ka shkaktuar vdekjen e rreth 5,000 njerëzve në Afrikën Perëndimore. Samantha Powers në një postim në Twitter, pasi kaloi një ditë në Guine, tha se "nivel

Pacientja amerikane shërohet nga Ebola
  • 2014-10-25

Pacientja amerikane shërohet nga Ebola

Mjekët thonë se një infermjere amerikane e diagnostikuar me Ebola pasi u kujdes për një pacient liberian, është tani pa virus. Nina Pham, një infermjere në një spital të Dallasit në Teksas që trajtoi pacientin e parë të diagnostikuar me Ebola në Shtetet e Bashkuara, u tha gazetarëv

SHBA, shtohen përpjekjet kundër Ebolës
  • 2014-10-12

SHBA, shtohen përpjekjet kundër Ebolës

Kreu i Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, Dr. Tom Frieden tha sot se është i bindur se nuk do të ketë një epidemi të Ebolës në Shtetet e Bashkuara. Në një intervistë për televizionin NBC, Dr. Frieden tha se masat e kontrollit të infeksionit në spitalet e Shteteve

No Pic available
  • 2014-08-29

Ebola, javën e ardhshme vihet në provë vaksina

Instituti Kombëtar Amerikan për Shëndetin, NIH, thotë se javën e ardhshme do të vihet në provë tek njerëzit një vaksinë eksperimentale për Ebolën. Në një deklarataë të Institutit të publikuar të enjten thu

HIV rishfaqet tek vajza që mendohej se ishte kuruar
  • 2014-07-11

HIV rishfaqet tek vajza që mendohej se ishte kuruar

Një vajzë e vogël, e cila kishte lindur me HIV, por që mendohej se ishte kuruar pas trajtimit menjëherë pas lindjes, e ka sërish virusin në trup. Disa muaj më parë ishte raportuar se vajza ishte kuruar, pasi kishte marrë trajtim për thuajse dy vite. Por lajmi i fundit është një god

No Pic available
  • 2013-10-16

Hepatiti C dhe shëndeti publik

UASHINGTON-Të paktën 150 milion njerëz në botë kanë një sëmundje kronike të mëlçisë të quajtur hepatiti C, sipas Organizatës Botërore të Shëndetisë. Hepatiti C varion nga një sëmundje e lehtë,

No Pic available
  • 2013-05-22

Malarja, të rejat e fundit nga shkenca mjekësore

SHBA-Shfaqja e malarjes në Shqipëri vuri në lëvizje të gjitha strukurat e shëndetësisë në vend. Por zbulimet e fundit mjekësore po shtjnë shpresat për luftimin e kësaj sëmundjeje. Malaria infekton 200 milion njerëz në vi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama