Rezultate te kerkimit per termin: +Anthony +Fauci

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] anthony / docs[0] 1280 / hits[0] 1773 / keyword[1] fauci / docs[1] 30 / hits[1] 41 /
Shërimi i foshnjes me HIV, përmban premtim
  • 2013-03-05

Shërimi i foshnjes me HIV, përmban premtim

Një studiues i njohur amerikan  mbi SIDA-n thotë se shërimi i njoftuar i një foshnje e lindur me virusin HIV, mund të përmbajë premtimin për trajtimin e foshnjeve në botën në zhvillim, por jo pa u kryer më parë më shumë

Shërimi i foshnjes me HIV, premtues në luftën ndaj sëmundjes
  • 2013-03-05

Shërimi i foshnjes me HIV, premtues në luftën ndaj sëmundjes

Një studiues i njohur amerikan  mbi SIDA-n thotë se shërimi i njoftuar i një foshnje e lindur me virusin HIV, mund të përmbajë premtimin për trajtimin e foshnjeve në botën në zhvillim, por jo pa u kryer më parë më shumë

Sëmundjet infektive të reja e të vjetra
  • 2013-01-09

Sëmundjet infektive të reja e të vjetra

Epidemitë kanë sëmurë dhe vrarë miliona njerëz përgjatë historisë. HIV / AIDS ka marrë 25 milionë jetë që nga identifikimi i sëmundjes ne vitin 1981. Kjo është një nga sëmundjet e reja ngjitëse, por së

Analize e re per diagnostikimin e TBC
  • 2011-08-02

Analize e re per diagnostikimin e TBC

Analize e re per diagnostikimin e TBC Nje analize e re mjekesore mund te zbuloje tuberkulozin ne me pak se dy ore. Eksperte te Shendetesise thone se kjo mund te ndryshoje rrenjesisht menyren e diagnostikimit dhe trajtimit te tuberkulozit duke shpetuar njekohesisht jeten e miliona njerezve. Kolegu As

No Pic available
  • 2010-12-28

Lajmet e mira te vitit qe do leme pas

Mes katastrofave ambientale dhe atyre politiko-ekonomike, lajmet e mira nga bota kanë qenë të pakta dhe janë harruar shumë shpejt. Gjithsesi disa prej tyre do të kujtohen gjatë: shpëtimi i minatorëve kilianë, lirimi i Aung San Suu Kyi apo kura p&e

No Pic available
  • 2010-07-21

Sinan Tafaj: “Do i drejtohemi qeverisë me katër kërkesa”

Avushe Zhuka Këshilli Kombëtar i Personave me Aftësi të Kufizuar kërkon të bëhet një reformë në pagesat e aftësisë së kufizuar. Kryetari i këtij Këshilli, njëherësh dhe kryetar i Shoqatës së të Verbërve, Sinan Tafaj, tregon se cilat janë kërkesat e shoqatave te personave me

No Pic available
  • 2010-07-20

AIDS po përhapet në shkallë alarmuese

Fondi i Kombeve të Bashkuara për fëmijë, UNICEF, ka tërhequr vërejtjen se epidemia HIV në Evropën Lindore dhe në Azinë Qendrore, po “intensifikohet në shkallë alarmuese”. Sipas UNICEFi-it, intensifikimi është shkaktuar nga përdorimi i drogës dhe sjellja seksuale me rrezik të la

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama