Rezultate te kerkimit per termin: +Anthony +Fauci

Total: 29
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.484Z

Rekord rastesh/ Paralajmërimi i frikshëm i ekspertit amerikan, reagon Trump: Kam marrëdhënie shumë të mirë me të, por

Presidenti Donald Trump tha se ka “një marrëdhënie shumë të mirë” me Dr. Anthony Fauci pavarësisht njoftimeve të medias në fundjavë se administrata po minonte zërin e një prej anëtarëve më të spikatur të ekipit të punës për koronavirusin. Trump u pyet nga gazetarët n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:44.018Z

Kujdes nga koronavirusi- Zyrtari më i lartë i SHBA për sëmundjet infektive paralajmëron: Shpërthimet mund të arrijnë pikun dhe pastaj të rikthehen

Zyrtari më i lartë i SHBA për sëmundjet infektive tha se shtimi i rasteve me koronavirus në Florida, Kaliforni dhe disa shtete të tjera amerikane të goditura rëndë mundet që shumë shpejt të arrijë pikun, por pjesë të tjera të vendit duket se janë në prag të rritjes së shpërthime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.462Z

Rekordi i rasteve/ Eksperti amerikan me paralajmërim të fortë për rrezikun e madh: Është gabim nëse

Ndërsa Shtetet e Bashkuara kapërcyen rekordin e zymtë të 3 milione rasteve me koronavirus, eksperti kryesor i vendit për sëmundjet infektive, Anthony Fauci, paralajmëroi njerëzit të mos bien në “vetëkënaqësi të rreme” për rënien e numrit të vdekjeve. Dr Fauci, kreu i Ins

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.488Z

A gënjejnë mjekët për koronavirusin? Eksperti i ekipit amerikan i përgjigjet akuzave të Trump. Ja çfarë thotë

Një pjesëtar kryesor i ekipit të Shtëpisë së Bardhë kundër koronavirusit hodhi poshtë një aludim të Presidentit Donald Trump se mjekët në institucionet federale po gënjejnë publikun për përmasat e epidemisë në SHBA. Presidenti postoi në Twitter një koment të Chuck Woolery, ish-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.493Z

Sulmi ndaj ekspertit amerikan që paralajmëroi për koronavirusin, çndodh në Shtëpinë e Bardhë. Reagimi surprizues i Trump

Në një përpjekje për të hapur ekonominë Trump i ka dhënë zë ditët e fundit skepticizmit në lidhje me vlerësimet e disa ekspertëve të mjekësisë. Shtëpia e Bardhë u distancua të mërkurën nga një sulm i ri lidhur me trajtimin e pandemisë së koronavirusit nga eksperti kryeso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.282Z

Udhëzime të reja për alergjinë nga kikirikët

Kikirikët dhe produktet ushqimore që i përmbajnë ato, si gjalpi i kikrikut, vaji, apo mielli i kikirikut, përdoren gjerësisht në Shtetet e Bashkuara dhe vende të tjera, për vlerat ushqyese dhe çmimet e përballueshme. Fatkeqësisht, shumë njerëz kanë alergji nga kikirikët dhe mund të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.391Z

Alarmi nga koronavirusi, 40 shtete amerikane me infeksione në rritje. Ekspertët: Duhet veprim urgjent përpara se

Udhëheqësit botërorë nuk mund të zgjedhin mes ekonomisë dhe shpëtimit të jetëve të njerëzve, tha eksperti më i lartë i sëmundjeve infektive. “Pra le të bëjmë të mundur që shëndeti publik të na ndihmojë të hapim ekonominë“, tha doktor Anthony Fauci të enjten për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama