Rezultate te kerkimit per termin: +Anthony +Fauci

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] anthony / docs[0] 1280 / hits[0] 1773 / keyword[1] fauci / docs[1] 30 / hits[1] 41 /
No Pic available
  • 2009-09-25

Vaksina kundër AIDS-it redukton infektimin me 31%

Është hera e parë që një eksperiment jep rezultat në luftën kundër sëmundjes së shekullit. Shkencëtarët thonë se kanë prodhuar një vaksinë që pakëson me mbi 30 për qind gjasat e infektimin me HIV. Vaksina ofron mbrojtje të kufizuar ndaj virusit që shkakton AIDS-in. "Kjo është

No Pic available
  • 2009-09-19

A/H1N1, ISHP: Merrni më shumë mostra tek fëmijët

Edhe pse infeksionet respiratore dhe sëmundjet e ngjashme me gripin paraqiten në nivele të larta tek fëmijët, pediatrit vazhdojnë të neglizhojnë këtë grupmoshë, duke mos marrë mostra për t’i analizuar për A/H1N1. Specialistët e shëndetit publik tërheqin vëmendjen e pediatërve d

No Pic available
  • 2009-09-18

Zbulimi, vaksina e virusit H1N1, e efektshme vetëm me një dozë tek të rriturit

Vaksina ndaj virusit H1N1 është e efektshme vetëm me një dozë. Ky është zbulimi më i fundit i bërë nga shkencëtarët amerikanë, që po punojnë për përgatitjen e kësaj vaksine. Megjithëse kur filluan provat për vaksinën e re të virusit H1N1, ekspertët besonin se shumica e të rr

No Pic available
  • 2009-03-12

Ta pres, apo jo?

Imagjinoni një ndërhyrje të thjeshtë kirurgjikale që, sipas testeve klinike, mund ta mbrojë për të gjithë jetën djalin tuaj të sapolindur jo vetëm nga virusi HIV, por edhe nga çdo sëmundje veneriane e gjithashtu dhe kanceri. Është një ndërhyrje e thjeshtë, që shkakton pak dhembje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama