Rezultate te kerkimit per termin: +Antonio +Miloshoski

Total: 102
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.461Z

Miloshoski në Tiranë, takime me krerë të shtetit

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski zhvillon sot një vizitë zyrtare në Tiranë me ftesë të Ministrit të Jashtëm shqiptar, Ilir Meta, në kuadër të nismave të tij për bashkëpunim të intensifikuar rajonal. Shefi i diplomacisë Antonio Miloshoski do të takohet edhe me p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.461Z

Miloshoski në Tiranë, takim me krerë të shtetit

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski zhvillon sot një vizitë zyrtare në Tiranë me ftesë të Ministrit të Jashtëm shqiptar, Ilir Meta, në kuadër të nismave të tij për bashkëpunim të intensifikuar rajonal. Shefi i diplomacisë Antonio Miloshoski do të takohet edhe me p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.323Z

Miloshoski viziton zyrtarisht sot Kosovën

Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Skënder Hyseni, ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski, do të vizitojë sot Prishtinën. Përvecc me homologun e tij, ministrin e Jashtëm të Kosovës, Skënder Hyseni, ministri Miloshoski, në vizitën e tij njëditor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.855Z

Miloshoski në Bruksel për procesin integrues

Bruksel-Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Antonio Miloshoski ndodhet në Bruksel, ku pritet të zhvillojë një takim me komisionarin evropian për zgjerim Olli Rehn. Në qendër të këtij takimi do të jetë procesi i integrimit të Maqedonisë në Bashkim Evropian, për progresin në realizimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.002Z

Miloshoski: Presim datën për fillimin e negociatave për integrimin

Shefi diplomacisë maqedonase, Antonio Miloshoski shpreson se Maqedonia gjatë këtij viti do të marr datën për fillimin e negociatave me Bashkimit Evropian. "Pas liberalizimit të vizave dhe raportit pozitiv nga Komisioni Evropian, Maqedonia shpreson të ecë përpara në procesin e integrimit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.209Z

Miloshoski takim me Clinton, disktutojnë "emrin"

Ministri i Jashtëm, Antonio Miloshoski është takuar në Londër me me Sekretaren amerikane të Shtetit, Hillary Clinton. Kryediplomati maqedonas ka arritur që t'i shpjegojë Clintonit qëndrimet që ka Maqedonia dhe angazhimin e saj në kuadër të misionit ndërkombëtar ushtarak ISAF të NATO

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.936Z

Miloshoski: Shkupii gatshëm të fillojënegociatat me BE

SARAJEVë- Republika e Maqedonisë ka pasur rast të tregojë para vendeve anëtare të BE-së dhe para përfaqësuesve evropianë se jemi vend që është i gatshëm t'i vazhdojë reformat, se jemi vend që plotëson detyrimet e marra dhe se jemi të gatshëm t'i fillojmë negociatat për anëtarë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama