Rezultate te kerkimit per termin: +Apelimit

Meta: total 1000 / total_found 1025 / time 0.000 / keyword[0] apelimit / docs[0] 1025 / hits[0] 1556 /
Ankimimi në KPA, hidhet shorti për gjyqtarët Ndreca dhe Lazaj
  • 2018-09-13

Ankimimi në KPA, hidhet shorti për gjyqtarët Ndreca dhe Lazaj

Tom Ndreca Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Tom Ndreca ngeli në provën e parë të Vettingut, ku Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin e tij për shkak se nuk justifikonte 1.3 milionë lekë nga pasuritë e tij. Për shumën në fjalë Tom Ndreca këmbëngul se nuk i janë llogari

Vetingu, edhe KPA shkarkon Prokuroren e Apelit në Shkodër
  • 2018-09-12

Vetingu, edhe KPA shkarkon Prokuroren e Apelit në Shkodër

Besa Nikëhasani, prokurore në Prokurorinë e Apelit Shkodër, tashmë mund të quhet ish-prokurore, pasi vendimi quhet i formës se prerë. Besa Nikëhasani nuk e kaloi provën e Vettingut në KPK dhe e apeloi vendimin e saj në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit. Por pasditen e së mërkurës, K

No Pic available
  • 2018-09-10

U largua para vettingut, KP: Mirela Fana magjistrate, duhet të kalojë në sitë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shqyrtuar sot ankimimin e Komisionerit Publik për ish-anëtaren e Gjykatës së Lartë, Mirela Fana. Për Fanën, KPK kishte vendosur të pushonte procesin e vettingut, por Komisioneri Publik tha gjatë seancës se ajo ka dhënë dorëheqjen për studime të thellu

Ish-anëtarja e Gjykatës së Lartë Mirela Fana, 15 vite larg drejtësisë
  • 2018-09-10

Ish-anëtarja e Gjykatës së Lartë Mirela Fana, 15 vite larg drejtësisë

Mirela Fana Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka marrë vendimin për Mirela Fanën, ish-anëtare e Gjykatës së Lartë, pas ankimimit të Komisionerit Publik, i cili kërkoi që të rrëzohet vendimi i KPK-së për ndërprerje të procesit të vetting-ut për Fanën, e cila kishte dhënë dorë

No Pic available
  • 2018-09-04

Kreu i Gjykatës Kushtetuese sërish në sitën e Vettingut, hidhet shorti në KPA

Kryetari i Gjykatës Kushtetueses, Bashkim Dedja kaloi me sukses në sitën e Vettingut, në vendimin e dhënë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, por Institucioni i Komisionerit Publik, me kërkesë të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit e ankimoi vendimin në KPA. Paraditen e së mar

Komisioneri Publik kundër KPK, apelon konfirmimin në detyrë të gjyqtares Alma Brati
  • 2018-08-14

Komisioneri Publik kundër KPK, apelon konfirmimin në detyrë të gjyqtares Alma Brati

Brenda afatit ligjor, Komisioneri Publik, ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese, vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që konfirmonte në detyrë Alma Bratin, gjyqtare në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë, kandidate për anëtare e Këshi

Komisioneri Publik kundër KPK, apelon konfirmimin në detyrë të gjyqtares Brati
  • 2018-08-14

Komisioneri Publik kundër KPK, apelon konfirmimin në detyrë të gjyqtares Brati

Brenda afatit ligjor, Komisioneri Publik, ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese, vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që konfirmonte në detyrë Alma Bratin, gjyqtare në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë, kandidate për anëtare e Këshi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama