Rezultate te kerkimit per termin: +Apelimit

Total: 1041
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.611Z

Gjobat për kasat, Drejtoria e Apelimit rrëzon penalitetet për profesionet e lira

Profesionet e lira të gjobitura për mungesë të kasës fiskale, teksa sipas ligjit të gjitha transaksionet i kryejnë me bankë, kanë fituar të drejtën në Drejtorinë e Apelimit në Tatime. Ekspertët kontabël deklarojnë se për të gjitha këto raste, gjobat janë shfuqizuar, gjë që dë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.433Z

Nis vettingu, zgjidhet kryetarja e Kolegjit të Apelimit

Është hedhur sot shorti për zgjedhjen e kryetares së Kolegjit të Apelimit, i cili është gjithashtu dhe një nga organet më të rëndësishme në sistemin e ri të drejtësisë. Shorti i hedhur ka vendosur në krye të Kolegjit Natasha Mulajn. Teksa në garë ishin të gjashtë anëtarët, Ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.027Z

Kastriot Myftaraj i bën vettingun kryetares së Kolegjit të Apelimit

Njerëzit e vettingut sipas vettingut ishte tema e parë që trajtoi Kastriot Myftaraj në emisionin e tij të parë me titull “Ju flet Moska transmetuar mbrëmjen e sotme në Ora News. Personazhi të cilin analizoi në këtë emision ishte kryetarja e Kolegjit të Apelimit, Natasha Mulaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.325Z

Kolegji i Posaçëm e Apelimit seancë dëgjimore me komisionerin e Vettingut

Rasti i parë i një procedimi disiplinor të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit është ai i komisionerit publik Herald Saraçi, që prej nisjes së punës së tij në qershor të vitit të kaluar. Ka qenë ONM-ja ajo që ka kërkuar hetimin disiplinor që më 9 shkurt, pasi janë vërejtur një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.530Z

Zbardhet vendimi/ Zgjedhjet në UT, Senati krijon Komisionin e Apelimit. Pesë emrat që do presin ankesat

BESARTA BASHA/Universiteti i Tiranës ka tashmë të gjitha organet zgjedhore për të caktuar drejtuesit e rinj, që do të votohen më 30 korrik. Pa lejen e rektorit, shumica e anëtarëve të Senatit Akademik janë mbledhur për të votuar e miratuar Komisionin e Apelimit, organin e fundit që i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.902Z

Ja sa do paguhen 185 punonjësit e Komisioneve dhe Kolegjit të Apelimit

Jo vetëm trupa e lartë e institucioneve të reja të drejtësisë do të kenë paga të larta, por po ashtu dhe stafi mbështetës i tyre. Në projektin e paraqitur në Kuvend parashikohet niveli i pagave mbi 120 mijë lekë për drejtuesit, por dhe mbi 80 mijë lekë për specialistët. Parlament

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.546Z

PS, Malaj: Kutitë e Beratit, u cenua pavarësia e institucioneve të apelimit të zgjedhjeve

Tiranë, 24 korrik NOA Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Malaj ka reaguar sot për rrëzimin nga Kolegji Zgjedhor të kërkesës së PS-së dhe G99, për rezultatet e Beratit. Sipas Malaj mos hapja e kutive të Beratit cenon rëndë vlerësimin për pavarësinë e institucioneve të apelimit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama