Rezultate te kerkimit per termin: +Apelit

Meta: total 1000 / total_found 15719 / time 0.007 / keyword[0] apelit / docs[0] 15719 / hits[0] 28124 /
I ulën dënimin Dritan Dajtit, nis gjuetia ndaj gjyqtarëve
  • 2019-02-15

I ulën dënimin Dritan Dajtit, nis gjuetia ndaj gjyqtarëve

Policia ka zhvilluar një aksion blic, duke bërë kontrolle në banesat e gjyqtarëve që dhanë vendimin për uljen e dënimit të Dritan Dajtit. Burimet bëjnë të ditur se kontrollet në banesat e gjyqtarë janë kryer nga forcat speciale të policisë me vendim gjykate. Tre ditë më parë, Mi

Lautaro qetëson Interin, Lazio bie ndaj Sevillas
  • 2019-02-15

Lautaro qetëson Interin, Lazio bie ndaj Sevillas

Lautaro Martinez bëhet sërish protagonist te Interi, pasi ashtu si ndaj Parmës të dielën, vendosi fatin e takimit edhe mbrëmjen e sotme në Europa League, ku zikaltrit fituan minimalisht 1-0 ndaj Rapidit të Vjenës, në Allianz Stadion. Problemet e shpërthyera me ish kapitenin Mauro Icardi,

Gjyqtari i eurove dhe fishekëve, flet avokati: Plumbat i harroi!
  • 2019-02-15

Gjyqtari i eurove dhe fishekëve, flet avokati: Plumbat i harroi!

Një nga gjyqtarët e Dritan Dajtit, Skënder Damini (majtas), me avokatin e tij Në një intervistë për TCH, avokati i gjyqtarit të Apelit Vlorë, Skënder Damini, i cili u shoqërua në polici pasi iu gjetën në banesë 17 000 euro dhe disa fishekë, ka dhënë detaje mbi ndalimin e klientit t

Euro e fishekë në të brendshme, pamjet e kontrollit në banesën e gjyqtarit të Dajtit (VIDEO)
  • 2019-02-15

Euro e fishekë në të brendshme, pamjet e kontrollit në banesën e gjyqtarit të Dajtit (VIDEO)

Gjyqtari i Apelit, Skënder Damini, i cili vendosi së bashku me dy kolegë të tij për rrëzimin e vendimit për burgim të përjetshëm të Dritan Dajtit dhe dënimin e tij me vetëm 25 vite burg, ishte kryefjala e ditës së sotme. Kjo, pasi nga kontrolli i FNSH në banesën e gjyqtarit në Fark

Arratiset një nga gjyqtarët që liroi Dritan Dajtin, policia se gjen në Vlorë
  • 2019-02-15

Arratiset një nga gjyqtarët që liroi Dritan Dajtin, policia se gjen në Vlorë

Shtëpitë e gjyqtarëve Skënder Damini dhe Petrit Aliaj u kontrolluan gjatë kësaj të premteje nga grupi operacional special. Gjykata e Apelit Vlorë është e mbyllur dhe burime për Top Channel konfirmojnë se policia ende nuk ka kontrolluar zyrat e tyre, të cilat duhet të hapen vetëm në p

Çështja Dajti, gjyqtari i ndaluar: 17 mijë  janë të djalit, fishekët në banesë i
  • 2019-02-15

Çështja Dajti, gjyqtari i ndaluar: 17 mijë janë të djalit, fishekët në banesë i

Skënder Damini është një nga tre gjyqtarët që ryzuan burgimin e përjetshëm dhe e dënuan vrasësin e 4 policëve, Dritan Dajtin, me vetëm 25 vite burg. Me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, banesa e gjyqtarit në Farkë u mësy sot nga efektivë të FNSH-së, të cilët gjetë

Skandal në Apelin e Vlorës: Gjyqtari shpall vendimin pa përfunduar gjyqin
  • 2019-02-14

Skandal në Apelin e Vlorës: Gjyqtari shpall vendimin pa përfunduar gjyqin

Fiks Fare denoncoi të enjten në mbrëmje një skandal në sistemin gjyqësor, teksa në Apelin e Vlorës vendimet jepen pa përfunduar gjyqi! Një rast i tillë i ka ndodhur qytetarit Llogora Xhebroj, nga Orikumi. Ai thotë se, para pak kohësh ka bërë një kontratë paraprake për shitjen e ba