Rezultate te kerkimit per termin: +Apo

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.614Z

Një histori pa letërsi apo një letërsi pa histori?!

Behar GJOKA Libri “Sfida teorike të historiografisë letrare” i Akademikes Floresha Dado, që në krye të herës, çel udhën e shqyrtimeve dhe trajtimeve teorike edhe në lëmë të historiografisë letrare, përpos vlerave të prekshme si një enciklopedi dhe maket i shumicës së teorive l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.512Z

Ja si quheni nese postoni foto apo video nga palestra ne rrjetet sociale

Transmetuar me 14082016 - 2128 Nese postoni foto apo video nderkohe qe jeni duke bere palester konsideroheni narcist me nje nevoje te thelle per dukjen e jashtmebr br Sipas nje studimi nga Universiteti Brunel i Londres perdoruesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.377Z

Përplasje për identitet, kosovar apo shqiptar

Pretendimet se me krijimin e Kosovës si shtet i pavarur është krijuar ose po krijohet edhe kombi kosovar vite më parë ishin shndërruar në debat individësh në rrjete sociale, të cilat i ishin lënë stihisë. Por, me pranimin e Kosovës në Federatën Evropiane të Futbollit (UEFA) dheFeder

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.786Z

Enigma e BE/Duam një Evropë që është gjermane apo greke?

Duam një Europë Gjermane apo një Gjermani europiane? Kjo është pyetje, që ekziston qysh prej vitit kur Thomas Man e nxori në shesh si problem, sepse ishte një pasqyrim i tragjedive ekzistenciale dhe dështimet politike. Sot është një alternativë që përfshin europianët në aftësinë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.978Z

Urinimi ne det i demshem apo i rrezikshem Ja cfare thone ekspertet

Transmetuar me 24082014 - 1459 Foto ilustruese PUBLICITET Shume e bejne por te pakte jane ata qe e pranojne Gjate larjes ne det ndodh qe te na shpetoje dhe te urinojme Mjeket nuk e keshillojne por sa i akon ambientit me sa duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.004Z

Europa po del nga kriza, realitet apo alarm fals

Nga Kristal Hykaj Europa zyrtarisht është larguar nga recesioni i saj më i gjatë që nga krijimi i monedhës së vetme, një rritje 0.3%, është publikuar për tremujorin e parë. Zyrtarët evropianë janë tashmë duke lavdëruar “suksesin” e tyre dhe duke u përpjekur për të ris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.622Z

Z.Rama, i kape apo i shite pronarët e drogës?

S'kanë të ndalur faktet që tregojnë lidhjen e ngushtë të kryeministrit dhe të mazhorancës me bandën e Xibrakës. Që nga mbrojtja formale që struktura vendore të policisë u jepnin baronëve të bandës në Elbasan e deri tek lidhjet politike të tyre me një zv/ministër të qeve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama