Rezultate te kerkimit per termin: +Apr

Meta: total 185 / total_found 185 / time 0.000 / keyword[0] apr / docs[0] 185 / hits[0] 213 /
No Pic available
  • 2018-11-04

Kampionati i parë Canoe & Kayak Sprint në liqenin e Tiranës

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Kanotazhit sjellin sot Kampionatin e parë “Canoe & Kayak Sprint” në Liqenin Artificial të Tiranës. Pjesë e këtij kampionati janë të apasionuarit pas sporteve të ujit nga qytetet e Shkodrës, Lez

Makineria moderne e pastrimit që ka mbërritur në Tiranë
  • 2018-10-25

Makineria moderne e pastrimit që ka mbërritur në Tiranë

Pas marrëveshjes së bashkëpunimit me Veronën dhe krijimit të kompanisë EcoTirana, Tirana po aplikon diferencimin e mbetjeve në kosha të veçantë, ndërsa cilësia e pastrimit të kryeqytetit është rritur ndjeshëm. Për të çuar në një nivel edhe më të mirë mënyrën e administrimi

Makineria moderne e pastrimit që ka mbërritur në Tiranë (Foto)
  • 2018-10-25

Makineria moderne e pastrimit që ka mbërritur në Tiranë (Foto)

Pas marrëveshjes së bashkëpunimit me Veronën dhe krijimit të kompanisë EcoTirana, Tirana po aplikon diferencimin e mbetjeve në kosha të veçantë, ndërsa cilësia e pastrimit të kryeqytetit është rritur ndjeshëm. Për të çuar në një nivel edhe më të mirë mënyrën e administrimi

No Pic available
  • 2018-10-20

Rimbaud, ky gjeni!

Arthur Rimbaud, (Rembo), u shfaq vonë në botën e poezisë dhe të kulturës shqiptare. Ai erdhi me vargje tronditëse, vezulluese e magjike. Dhe sapo u shfaq, atë e njohën se ky poet vinte nga universi i gjenisë. E përqafuan njëherësh. E kthyen në mit. Në vitet 20-30 të shekullit të k

Nuk ka prova se gazetarja bullgare u vra për punën e saj
  • 2018-10-08

Nuk ka prova se gazetarja bullgare u vra për punën e saj

Zyrtarët në Bullgari thanë se, deri më tash, nuk ka prova që sugjerojnë se vrasja e një gazetareje televizive, që tronditi këtë vend, lidhet me punën e saj. “Bëhet fjalë për përdhunim dhe vrasje”, tha ministri i Brendshëm i Bullgarisë, Mlladen Borisov, i cili udhëtoi dr

Transformohet shëtitorja te diga e Liqenit (Foto)
  • 2018-10-04

Transformohet shëtitorja te diga e Liqenit (Foto)

Transformimi i Parkut të Liqenit nuk ndalet. Një pamje komplet e re për hyrjen te shëtitorja e Liqenit Artificial nga ana e Zoo Park, si pjesë e punimeve për rikualifikimin e digës. Infrastruktura e re e shkallëve mundëson tashmë kalimin edhe nga hyrja për te shëtitorja e digës nga ana

Në Parkun e Madh ka kosha për mbeturinat, por qytetarët i hedhin përtokë (Foto) 
  • 2018-05-21

Në Parkun e Madh ka kosha për mbeturinat, por qytetarët i hedhin përtokë (Foto) 

Pak javë më parë Liqeni Artificial i Tiranës mori çmimin Flamuri i Bardhë si një certifikim i pastërtisë së ujit dhe basenit të sigurt. Por që ky nivel vlerësimi të rikonfirmohet sërish në vjeshtë është e domosdoshme që jo vetëm ndërmarrjet e bashkisë të kujdesen çdo ditë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama