Rezultate te kerkimit per termin: +Apr

Meta: total 185 / total_found 185 / time 0.000 / keyword[0] apr / docs[0] 185 / hits[0] 213 /
Miss Shqipëria 2017 i bashkohet revolucionit të gjelbër në Tiranë
  • 2018-03-19

Miss Shqipëria 2017 i bashkohet revolucionit të gjelbër në Tiranë

Pak ditë larg nga 21 Marsi, Dita Botërore e Pyjeve, Bashkia e Tiranës është shumë afër vendosjes së rekordit për të mbjellë 100 mijë pemë gjatë një sezoni të vetëm mbjelljesh. Një arritje kjo jo vetëm e vendosmërisë së Bashkisë së Tiranës dhe institucioneve të tjera, por ed

Kantautori Joe Artid Fejzo braktis Italinë për këtë arsye!
  • 2018-03-05

Kantautori Joe Artid Fejzo braktis Italinë për këtë arsye!

Kantautori Joe Artid Fejzo, ndonëse prej vitesh jeton në Itali, këto ditë të para Marsi i është rikthyer kujtimeve dhe Parkut të Liqenit. Sikundër shumë artistë të njohur, edhe Joe Artid Fejzo, i është bashkuar nismës së Bashkisë ”Dhuro pemë për Tiranën”.

Një tjetër objekt emblematik i kthehet Parkut të Liqenit (Foto)
  • 2018-02-11

Një tjetër objekt emblematik i kthehet Parkut të Liqenit (Foto)

Një tjetër objekt emblematik i kthehet Parkut të Madh të Liqenit me hijeshinë dhe funksionalitetin e dikurshëm. Pas godinës së notarëve, Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit ka rikthyer në identitet edhe godinën Bisedka e Dranes që gjendet në krahun lindor të Parkut të Liqenit. APR ka

Siti nuk toleron në FA Cup, Batshuayi kualifikon Çelsin
  • 2018-01-28

Siti nuk toleron në FA Cup, Batshuayi kualifikon Çelsin

Mançester Siti ka arritur të sigurojë kualifikimin në FA Cup, falë fitores 0-2 në Uells, ndaj Kardifit. De Bruyne dhe Steerling shënuan për skuadrën e Guardiolës që në pjesën e aprë, duke i dhënë kualifikimin. Vlen të përmendet se Siti thuajse ka hipotekuar titullin kampion, ndër

Dajti nFest, promovohet turizmi malor dhe produktet vendase
  • 2017-12-10

Dajti nFest, promovohet turizmi malor dhe produktet vendase

Të apasionuarit pas sportit ekstrem të hedhjes me parashutë nuk ka nevojë të udhëtojnë deri në Llogara për të ushtruar pasionin e tyre. Tashmë, edhe Tirana ka një pistë të vetën të hedhjes me parashutë në malin e Dajtit, nga ku mund të fluturojnë të gjithë parashutistët profes

Skënderbeu pëson humbjen e parë, Luftëtari shtang Kamzën
  • 2017-12-10

Skënderbeu pëson humbjen e parë, Luftëtari shtang Kamzën

Skënderbeu ka pësuar humbjen e parë pas 14 javësh, pikërisht ndaj Laçit të Mezanit, që po tregon rritje nga java në javë dhe po vijon të befasojë. Në Laç vendosi goli i mesfushorit berates Myrto Uzuni, që shënoi menjëherë sapo filloi pjesa e dytë, ndërsa korçarët humbën një m

Dita Botërore e Vullnetarizimit, aktivitete në Kopshtin Zoologjik
  • 2017-12-05

Dita Botërore e Vullnetarizimit, aktivitete në Kopshtin Zoologjik

Vullnetarizmi nuk është profesion, vullnetarizmi është një vlerë e shtuar e çdo shoqërie të zhvilluar. Duke vullnetarizuar ne kontribuojmë të gjithë për komunitetin në të cilin duam të jetojmë çdo ditë. I tillë është edhe komuniteti i kafshëve, të cilat natyrisht që kanë ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama