Rezultate te kerkimit per termin: +Apr

Meta: total 185 / total_found 185 / time 0.000 / keyword[0] apr / docs[0] 185 / hits[0] 213 /
Bashkia nis ndërtimin e këndit të tretë të forcës në Parkun e Liqenit
  • 2017-09-30

Bashkia nis ndërtimin e këndit të tretë të forcës në Parkun e Liqenit

Veliaj: Kemi fituar betejën me llotot dhe kafenetë; Në Maratonën e Tiranës janë regjistruar 1 mijë sportistë të huaj Ata që preferojnë natyrën për të vrapuar apo për tu ushtruar fizikisht kanë një tjetër hapësirë të dedikuar në kodrat e Parkut të Liqenit. Bashkia e Tiranës, p

No Pic available
  • 2017-09-26

Shuhet përkthyesi i Toman Mann-it në shqip

  Përkthyesi i mirënjohur i gjuhës gjermane Afrim Koçi u nda nga jeta në moshën 79- vjeçare duke lënë pas një kontribut të jashtëzakonshëm në fushën e përkthimit. Përkthyes dhe redaktor, Afrim Koçi, për rreth 45 vjet ka sjellë mjeshtërisht në gjuhën shqipe emrat më në

No Pic available
  • 2017-08-23

Mirësevini në Tale! Plazhi, dikur zonë e ndaluar, dyfishon çdo vit vizitorët

 Dhjetë vite më parë askush nuk fliste për bregdetin e Tales në Lezhë. Zona frekuentohej vetëm në një pjesë të vogël nga vendasit edhe pse një plazh me një hapësira të mëdha publike dhe me një natyrë të mrekullueshme. Por, sot gjithçka ka ndryshuar  Bregdeti i Tales ë

No Pic available
  • 2017-07-30

Nis rikonstruksioni i plotë të Amfiteatrit te kodrat e Parkut të Liqenit

I lënë në harresë prej shumë vitesh, më së fundi Amfiteatri te kodrat e Parkut të Liqenit po merr vëmendjen e bashkisë dhe Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit, për ta shndërruar atë në Teatrin e Hapur të Tiranës. Rikonstruksioni i Amfiteatrit është kërkuar vazhdimisht edhe ng

Bashkia nis rikonstruksionin e Amfiteatrit te Parkut i Liqenit
  • 2017-07-30

Bashkia nis rikonstruksionin e Amfiteatrit te Parkut i Liqenit

I lënë në harresë prej shumë vitesh, më së fundi Amfiteatri te kodrat e Parkut të Liqenit po merr vëmendjen e bashkisë dhe Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit, për ta shndërruar atë në Teatrin e Hapur të Tiranës. Rikonstruksioni i Amfiteatrit është kërkuar vazhdimisht edhe nga

Tirana me një park të ri aventurash në Dajt, Veliaj: Politikë sociale dhe shëndetësore
  • 2017-07-28

Tirana me një park të ri aventurash në Dajt, Veliaj: Politikë sociale dhe shëndetësore

Tirana do ketë edhe një Park Aventurash në Dajt, ku grupmosha të ndryshme do të kenë mundësi që të përjetojnë një eksperiencë emocionuese me aktivitete dhe kurse të posaçme. Dajti Adventure Park, i pari i këtij lloji në Shqipëri, është ndërtuar në ballkonin e malit të Dajt

Parku i Aventurave, Veliaj: Parqet do ti kalojnë bashkisë
  • 2017-07-27

Parku i Aventurave, Veliaj: Parqet do ti kalojnë bashkisë

Tirana do ketë edhe një Park Aventurash në Dajt, ku grupmosha të ndryshme do të kenë mundësi që të përjetojnë një eksperiencë emocionuese me aktivitete dhe kurse të posaçme. Dajti Adventure Park, i pari i këtij lloji në Shqipëri, është ndërtuar në ballkonin e Malit të Dajtit n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama