Rezultate te kerkimit per termin: +Arabe

Total: 9259
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.005Z

Liga Arabe pezullon Sirinë

Liga Arabe ka pezulluar Sirinë nga çdo aktivitet, duke nisur nga 16 nëntori. Damasku nuk mund të marrë pjesë në asnjë aktivitet të organizatës së madhe arabe përsa kohë nuk i ka dhënë fund shtypjes së protestave në vend. Lajmin e ka dhënë ministri i jashtëm i Katarit, vend i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Harta gjenetike arabe

Studiuesit arab, kan nisur nj studim mbi 100 persona me qllim zbulimin e veorive t ktij populli duke u vn gjithashtu n krkim t origjins dhe t prcaktimit t disa smundjeve. Sipas t prditshmes, Arab News, mendohet q studimi do t prfundoj brenda vitit 2010. N konsulenc t shkenctarve arabi kan mbrritur e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.565Z

Berisha: Pranvera Arabe, model demokracie. Shqipëria do ndikojë për demokratizimin e vendeve arabe

Share Kryeministri Berisha ka pritur gjatë ditës së sotme  Luca Volonte, senator italian dhe President i Grupit të Partive Popullore Evropiane në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës. Gjatë takimit, kryeministri Berisha e falenderoi z. Volonte për vizit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:37.307Z

Interpretimi i Pranverës Arabe

Konferenca Pranvera arabe merr përsipër të sjellë në një rreth akademik shqiptar diskutimi mbi zhvillimet e sotme në botën arabe, revolucionet që sollën përmbysjen e diktatorëve jetëgjatë por ngritën shumë dilema për demokracitë e reja. Qendra e Studimeve Albanologjike nëpërmjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.766Z

Turqia dhe Pranvera arabe

27-05-2011 / Nga Ibrahim Kalin Derisa Pranvera arabe është duke hyrë në muajin e katërt, para saj paraqiten si sfida, ashtu edhe mundësi. Me gjithë zmbrapsjet në Libi, Jemen dhe Siri, vala e demokracisë tashmë ka filluar të ndryshojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.804Z

Emiratet Arabe njohin Kosovën

Emiratet e Bashkuara Arabe njohën sot pavarësinë e Kosovës, duke u bërë kështu shteti i parë arab që e njeh Kosovën. "Emiratet e Bashkuara Arabe shpallin se e njohin Kosovën si shtet të pavarur", ka njoftuar WAM- agjencia zyrtare e lajmeve në EBA. "Kjo lëvizje është në një linjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.145Z

Liga Arabe përjashton Sirinë

Liga Arabe ka marrë vendim të përjashtojë pas ditës së mërkurë Sirinë nga gjiri i saj, për shkak të vazhdimit të dhunës kundër opozitarëve. Pas zhvillimit të këshillimeve të fundit në Kajro, shteteve arabe iu kërkua që të largojnë ambasadorët e tyre nga Damasku. Siç bëri t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama