Rezultate te kerkimit per termin: +Arabis +Saudite

Meta: total 1000 / total_found 1596 / time 0.001 / keyword[0] arabis / docs[0] 1774 / hits[0] 2608 / keyword[1] saudite / docs[1] 5021 / hits[1] 9773 /
E prenë copa-copa/ Heshtja për Khashoggi fëmijët u kuan me vila 4 mln $
  • 2019-04-03

E prenë copa-copa/ Heshtja për Khashoggi fëmijët u kuan me vila 4 mln $

Ai ishte kryefjala e mediave për disa muaj, madje ndezi një konflikt të ashpër diplomati, aq sa u mendua se Arabia Saudit do të humbiste miqësinë me aleatin SHBA, pasi Trump kritikoi ashpër princin e kurorës MbS. Por tashmë për Jamal Khashoggi ka rënë heshtja, dhe për të raporton vet

Kriza e urisë/ Në Jemen, familjet martojnë vajzat 3-vjeçare për ushqim
  • 2019-03-06

Kriza e urisë/ Në Jemen, familjet martojnë vajzat 3-vjeçare për ushqim

Disa vajza në Jemen, vetëm 3 vjeçe u martuan për ushqim nga familjet e tyre. Oxfam tregon se familjet në këtë vend të prekur nga lufta nuk shohin asnjë mundësi tjetër përveçse të shesin fëmijët e tyre ose ti martojnë vajzat në këmbim të disa parave. Me konfliktin e përgjakshëm

Vrasja e Khashogit, asgjë e re nga Shtëpia e Bardhë
  • 2019-03-05

Vrasja e Khashogit, asgjë e re nga Shtëpia e Bardhë

Senatorët amerikanë e kritikuan administratën e presidentit Donald Trump për mospublikimin e informacioneve të reja rreth vrasjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Ligjvënësit ndoqën një seancë me dyer të mbyllura për të dëgjuar se çfarë po bën Shtëpia e Bardhë në lidhje me

Princi vrasës i Arabisë Saudite merr dhuratë karabinën e artë (FOTO)
  • 2019-02-21

Princi vrasës i Arabisë Saudite merr dhuratë karabinën e artë (FOTO)

Duke përjashtuar artin e zakonshëm dhe purot, senatorët pakistanezë kanë bërë dhuratën më të shtrenjtë në një vizitë dinjitoze të princit të kurorës së Arabisë Saudite Mohammad bin Salman. Dhe ajo është një armë Heckler & Koch MP5 me rrip të embeluar, që tashmë do ta mb

No Pic available
  • 2019-02-11

Sauditët: Nuk e dimë ku është trupi i Khashoggit, të arrestuarit nuk tregojnë

Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, Adel al-Jubeir, ka thënë se Riadi ende nuk është në dijeni se ku janë mbetjet e trupit të gazetarit të vrarë, Jamal Khashoggi. Riadi nuk e di vendndodhjen e trupit të disidentit Jamal Khashoggi, pavarësisht se ka arrestuar ekipin saudit që e vrau a

No Pic available
  • 2019-02-08

Vrasja e gazetarit Khashoggi, OKB ka një qëndrim zyrtar

Një hetim i udhëhequr nga Kombet e Bashkuara rreth vrasjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, ka treguar të dhëna rreth krimit brutal që është planifikuar dhe kryer nga zyrtarë shtetërorë të Arabisë Saudite, transmeton Reuters. Raportuesja speciale për ekzekutime arbitrare, Agnes Ca

Turqia kërkon llogari deri në fund për vrasjen e Khashoggit
  • 2019-01-23

Turqia kërkon llogari deri në fund për vrasjen e Khashoggit

Turqia ka paralajmëruar se do të krijojë një komision ndërkombëtar për hetimin e vrasjes së gazetarit kritik ndaj pushtetit në Arabinë Saudite, Jamal Khashoggi. Ajo ka kritikuar shtetet perëndimore për pakujdesi dhe përpjekje për fshehjen e të dhënave lidhur me këtë vrasje. “