Rezultate te kerkimit per termin: +Arban +Abrashi

Meta: total 492 / total_found 492 / time 0.000 / keyword[0] arban / docs[0] 1001 / hits[0] 1266 / keyword[1] abrashi / docs[1] 1211 / hits[1] 2186 /
No Pic available
  • 2016-10-16

Mbi 7 mijë kosovarë përfituan vizë pune në Gjermani

Mbi 9 shqiptarë të Kosovës kanë aplikuar për vizë pune në Gjermani, ndërsa mbi 7 mijë kanë marrë përgjigje pozitive. Shifrat bëhen me dije nga ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi. Abrashi: Punësimi përkohshëm në Gjermani, me rezultate konkrete transfer i njohur

No Pic available
  • 2016-09-11

PDK dhe LDK mohojnë zgjedhjet e parakohshme

Problemet e brendshme të koalicionit qeverisës për ta votuar demarkacionin, kanë vënë në pah edhe mundësinë që nëse kjo çështje nuk kalon, atëherë të mendohet shkuarja në zgjedhje të parakohshme. Madje zërat për këtë temë janë shtuar pas 1 shtatorit, ani pse qëndrimet janë

Mustafa: Borea, projekt me impulse të mëdha për zhvillimin ekonomik të Pejës dhe të Kosovës
  • 2016-08-29

Mustafa: Borea, projekt me impulse të mëdha për zhvillimin ekonomik të Pejës dhe të Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në Konferencën e Investitorëve për Projektin "Borea", të organizuar nga kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri. Ta pranishëm në këtë ngjarje ishin edhe ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, ministri i Finan

54 punëkërkuesit kosovarë në prag të aftësimittrevjeçar profesional në Gjermani
  • 2016-08-29

54 punëkërkuesit kosovarë në prag të aftësimittrevjeçar profesional në Gjermani

Pas përmbylljes së suksesshme të fazës së parë të projektit për Arsim dhe Aftësim Profesional të infermiereve në Gjermani, Agjensioni i Përkrahjes së Punësimit Kosovë - APPK ka organizuar takimin përshëndetës me 54 kandidatë kosovarë të cilët, në fillim të shtatorit 2016, do

No Pic available
  • 2016-08-05

Pas sulmit në Kuvend, krerët e shtetit në takim me ambasadorët e Quint-it

Një takim urgjent i liderëve kosovarë dhe ambasadorëve të Quint’it është duke u mbajtur tash e një orë në hotel Emerald. Takimi po zhvillohet ndërmjet krerëve të shtetit dhe ambasadorëve të huaj të akredituar në Prishtinë. Në takim po marrinë pjesë, krerët e Kuvendit Kadr

Mbi 300 punëtorë fillojnë punën në Fabrikën e Perimeve në Podujevë
  • 2016-07-28

Mbi 300 punëtorë fillojnë punën në Fabrikën e Perimeve në Podujevë

Mbi 300 punëtorë kanë filluar angazhimin në fabrikën e përpunimit të perimeve në Podujeve "Philippos Food" dhe qindra të tjerë pritet të fillojnë, kështu ka bërë të ditur ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi. "Mbrëmë, gjatë vizitës në fabrikë, takova njerë

Mbi 300 punëtor fillojnë punën në fabrikën e perimeve në Podujevë
  • 2016-07-28

Mbi 300 punëtor fillojnë punën në fabrikën e perimeve në Podujevë

Mbi 300 punëtorë, veçse kanë filluar angazhimin në fabrikën e përpunimit të perimeve në Podujeve, "Philippos Food", dhe qindra të tjerë pritet të fillojnë, kështu ka bërë të ditur Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, përmes një postimi në llogarinë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama