Rezultate te kerkimit per termin: +Arban +Abrashi

Meta: total 492 / total_found 492 / time 0.000 / keyword[0] arban / docs[0] 1001 / hits[0] 1266 / keyword[1] abrashi / docs[1] 1211 / hits[1] 2186 /
Abrashi dënon sulmin ndaj shoferit kosovar në Krushevc të Serbisë
  • 2016-03-05

Abrashi dënon sulmin ndaj shoferit kosovar në Krushevc të Serbisë

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Arban Abrashi, ka reaguar ashpër ndaj raportimit për sulmin që i është bërë një vozitësi kosovar në Krushevc të Serbisë nga një grup serbësh. Abrashi, që njëherësh është edhe Ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale, ka thënë se ky sulm i

Edhe bordi i OSHP-së, pjesë e pazareve me serbët për postin e presidentit
  • 2016-03-05

Edhe bordi i OSHP-së, pjesë e pazareve me serbët për postin e presidentit

Vetëm disa ditë pas zgjedhjes së Hashim Thaçit si president, Qeveria e Kosovës ka propozuar dy anëtarë të Listës Serbe për t'u bërë pjesë e Organit Shqyrtues të Prokurimit, duke mos mohuar se nominimi i tyre u bë si rezultat i marrëveshjes që Thaçi ka arritur me këtë parti në k

“Selfie”-t në kryeministri bëhen “veç” me iPhone 6! (Foto)
  • 2016-03-04

“Selfie”-t në kryeministri bëhen “veç” me iPhone 6! (Foto)

Kryeministri Isa Mustafa i ka pritur sot në zyrën e tij protagonistët e filmit “SHOK” të nominuar për Oscars. Ata kanë marrë falënderime nga shefi i ekzekutivit, Mustafa. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Por, për dallim nga

"SHOK-ët" i pret edhe Isa Mustafa (Foto)
  • 2016-03-04

"SHOK-ët" i pret edhe Isa Mustafa (Foto)

Kryeministri Isa Mustafa, është në një takim me ekipin e filmit “Shok” të cilët të dielën ishin pjesë e mbrëmjes më të rëndësishme të kinematografisë në botë, Oscars. Bashkë me Mustafën n&

Kompania AHAS Holding punëson 25 punëtorë
  • 2016-03-04

Kompania AHAS Holding punëson 25 punëtorë

Ministri i Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, në partneritet me OEK-un, Agjencinë për Investime dhe Përkrahje të Ndërmarrjeve dhe kompaninë turke AHAS Holding, u dakorduan për punësimin e 25 punëtorëve deri në fund të muajit mars. Kjo kompani brenda një koh

Fillon funksionimi i Akademisë së Ndërmarrësisë në kuadër të OEK-ut
  • 2016-02-29

Fillon funksionimi i Akademisë së Ndërmarrësisë në kuadër të OEK-ut

Oda Ekonomike e Kosovës sot ka prezantuar planet dhe ka konfirmuar se në kuadër të saj ka filluar së funkcionuari Akademia e Ndërrmarësisë e cila do të realizohet e mbështetur nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe në partneri

Bukuria si kriter punësimi
  • 2016-02-27

Bukuria si kriter punësimi

A.Z nuk ishte aq e bukur sa duhet për të plotësuar kriterin e zyrtarëve të bankës që të punësohej. Në vend të saj ishte zgjedhur një vajzë tjetër, që “ua kishte mbushur syrin” menxhmentit. Ajo tregon për Gaze

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama