Rezultate te kerkimit per termin: +Arban +Abrashi

Meta: total 492 / total_found 492 / time 0.000 / keyword[0] arban / docs[0] 1001 / hits[0] 1266 / keyword[1] abrashi / docs[1] 1211 / hits[1] 2186 /
No Pic available
  • 2016-07-26

Tragjedia në Mynih, i jepet lamtumira e fundit Dijamantit (Foto)

Është varrosur viktima e parë shqiptare nga sulmi i Munihut, Dijamant Zabërgja, në fshatin Ropicë të Vushtrrisë. Qindra qytetarë nga tërë Kosova kanë marrë pjesë në varrimin e 21-vjeçarit, i cili u vra të premten nga 18-vjeçari gjermano-iranian, Ali Sonoboly. Mes lotësh dhe fjalë

Ratifikimi i demarkacionit, pas 3 gushtit
  • 2016-07-25

Ratifikimi i demarkacionit, pas 3 gushtit

Qeveria e Kosovës nuk do ta procedojë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi për ratifikim në Kuvend, para datës 3 gusht, kur pritet të mbahet tryeza mes ekspertëve, deputetëve dhe shoqërisë civile rreth kësaj çështjeje. Pavarësisht se javë më parë

Kabineti Mustafa ndër më masivët në rajon e Evropë
  • 2016-07-22

Kabineti Mustafa ndër më masivët në rajon e Evropë

Qeveria e Kosovës nuk e ka filluar akoma ridizajnimin e vet, duke mbetur kështu ndër më të mëdhatë në rajon e në Evropë. Nuk ka nisur ta bëjë as vlerësimin e performancës së ministrave dhe as analizën përkitazi me tkurrjen që e ka paralajmëruar edhe kryeministri Isa Mustafa e edh

Peja do të ketë vëmendje të veçantë të Qeverisë së Kosovës
  • 2016-07-22

Peja do të ketë vëmendje të veçantë të Qeverisë së Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka vizituar nga afër punimet në rrugën nacionale Klinë-Pejë, me ç'rast është ndalur në disa pika të kësaj rruge duke filluar nga Zahaqi, ku po ndërtohet edhe një nënkalim si dhe disa pika të tjera deri në hyrje të Pejës. Gjatë

Synohet tryezë e liderëve politikë për ta debatuar demarkacionin
  • 2016-07-14

Synohet tryezë e liderëve politikë për ta debatuar demarkacionin

Kanë nisur iniciativa për t'i ulur përreth një tryeze liderët e partive kryesore në pushtet dhe opozitë, në përpjekjen që të arrihet konsensusi dhe qasja e përbashkët rreth çështjes së demarkacionit me Malin e Zi, shkruan sot "Koha Ditore". Detyrën për ta arritur këtë synim e ka

Ndahen certifikata kualifikimi për 52 elektrosaldues
  • 2016-07-08

Ndahen certifikata kualifikimi për 52 elektrosaldues

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, sot ndau certifikata me licencë ndërkombëtare për 52 elektrosaldues, puna e të cilëve i shërben fuqizimit të sektorit të përpunimit të metalit në Kosovë. Abrashi u shpreh se ndjehet shumë i kënaqur për përkrahjen e këtij pr

Pensionistët e vdekur morën nga shteti mbi 800 mijë euro
  • 2016-07-02

Pensionistët e vdekur morën nga shteti mbi 800 mijë euro

Mbi 800 mijë euro të buxhetit të Kosovës kanë shkuar për njerëzit që nuk jetojnë më. Këto para kanë shkuar në llogaritë e pensionistëve të Kosovës, ani pse ata nuk janë gjallë. Kështu ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, po e rrezikon buxhetin e shtetit, me d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama