Rezultate te kerkimit per termin: +Arban +Abrashi

Meta: total 492 / total_found 492 / time 0.000 / keyword[0] arban / docs[0] 1001 / hits[0] 1266 / keyword[1] abrashi / docs[1] 1211 / hits[1] 2186 /
Ministri Abrashi flet në Sarajevë për nxitjen e punësimit të të rinjve
  • 2016-06-29

Ministri Abrashi flet në Sarajevë për nxitjen e punësimit të të rinjve

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, po qëndron për vizitë në Sarajevë, në kuadër të pjesëmarrjes në Konferencën për Punësim dhe Platformën e Çështjeve Sociale. Konferenca është organizuar nga Këshilli për Bashkëpunim Rajonal (RCC) dhe është përkrahur ng

Qeveria e përkushtuar në mbështetjen e komunitetit egjiptian
  • 2016-06-24

Qeveria e përkushtuar në mbështetjen e komunitetit egjiptian

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në manifestimin për nder të Ditës së Komunitetit Egjiptian. Të pranishëm në këtë ngjarje ishin dhjetëra studentë dhe përfaqësues të komunitetit egjiptian, ministrat Arsim Bajrami e Arban Abrashi, deputeti i Kuvendit t

Komuniteti egjiptian e ka dëshmuar përcaktimin për ndërtimin e Kosovës
  • 2016-06-24

Komuniteti egjiptian e ka dëshmuar përcaktimin për ndërtimin e Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në manifestimin për nder të Ditës së Komunitetit Egjiptian. Të pranishëm në këtë ngjarje ishin dhjetëra studentë dhe përfaqësues të komunitetit egjiptian, ministrat Arsim Bajrami e Arban Abrashi, deputeti i Kuvendit t

Hetohet njëanshmëria në rastin e kërcënimit të djalit të kryeministrit
  • 2016-06-18

Hetohet njëanshmëria në rastin e kërcënimit të djalit të kryeministrit

Naime Krasniqi, gjyqtare e Gjykatës Themelore e Prishtinës, po hetohet nga Zyra e Prokurorit Disiplinor (ZPD) për njëanshmëri gjatë procesit gjyqësor të zhvilluar ndaj një të riu prej një fshati të Klinës, shkruan sot "Koha Ditore". Brenda vetëm 24 orëve ishte finalizuar hetimi, isht

Përurimi i punimeve të varrezave të fshatit Dubravë të Ferizajt
  • 2016-06-14

Përurimi i punimeve të varrezave të fshatit Dubravë të Ferizajt

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, sot përuroi projektin "Rrethimi i varrezave" në fshatin Dubravë, komuna e Ferizajt. Në këtë ceremoni mori pjesë përfaqësuesi i Zyrës Evropiane, Kristof Stock dhe kryetari i Ferizajt, Muharrem Sfarqa. Në fjalën përshëndetëse, m

Komiteti për parandalimin e punëve të rënda të fëmijëve, bashkëpunim ndërinstitucional
  • 2016-06-10

Komiteti për parandalimin e punëve të rënda të fëmijëve, bashkëpunim ndërinstitucional

Sot u mbajt mbledhja e parë për këtë vit e Komitetit për Parandalimin dhe Eliminimin e Punëve të Rënda të Fëmijëve në Kosovë. Muajin e kaluar Qeveria e Kosovës aprovoi vendimin për themelimin e këtij Komiteti i cili mbledhë rreth vetes një numër relevant institucionesh qeveritare

Kuvendi ka bërë dy ratifikime dhe ka miratuar dy projekligje
  • 2016-06-09

Kuvendi ka bërë dy ratifikime dhe ka miratuar dy projekligje

Kuvendi i Republikës së Kosovës, në seancën e sotme plenare, ka ratifikuar Konventën për heqjen e kërkesës për legalizim të dokumenteve zyrtare të huaja (5 tetor 1961) dhe marrëveshjen për hua ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama