Rezultate te kerkimit per termin: +Arban +Abrashi

Meta: total 492 / total_found 492 / time 0.000 / keyword[0] arban / docs[0] 1001 / hits[0] 1266 / keyword[1] abrashi / docs[1] 1211 / hits[1] 2186 /
Ofertë për 1200 vende pune në panairin Diaspora  investimet dhe punësimi
  • 2016-05-31

Ofertë për 1200 vende pune në panairin Diaspora investimet dhe punësimi

Rreth 40 kompani nga shtetet gjermanofolëse, kompani kosovaro-gjermane dhe kompani kosovare, si dhe investitorë nga diaspora, kanë prezantuar para qindra të rinjve katalogun me rreth 1200 vende të punës në panairin e punësimit, i cili u organizua në kuadër të konferencës "Diaspora - Inv

No Pic available
  • 2016-05-30

Investimet gjermane hapin qindra vende pune në Kosovë

Qeveria e Kosovës ka prezantuar të dielën disa projekte të investitorëve potencialë gjermanë, të cilat pritet të finalizohen së shpejti. Vetëm njëri nga këto projekte është bërë e ditur se do të punësojë deri në 800 qytetarë të Kosovës. Ministri i Punës dhe Mirëqenies Socia

No Pic available
  • 2016-05-30

Investimet gjermane hapin qindra vende pune

Qeveria e Kosovës ka prezantuar të dielën disa projekte të investitorëve potencialë gjermanë, të cilat pritet të finalizohen së shpejti. Vetëm njëri nga këto projekte është bërë e ditur se do të punësojë deri në 800 qytetarë të Kosovës. Ministri i Punës dhe Mirëqenies Socia

Një fabrikë gjermane në Podujevë, pritet të punësojë 500  800 persona
  • 2016-05-29

Një fabrikë gjermane në Podujevë, pritet të punësojë 500 800 persona

Një fabrikë gjermane në Podujevë pritet të punësojë 500 - 800 persona, një numër i të cilëve do të kenë mundësinë që të trajnohen në Gjermani. Kështu u tha sot në një konferencë për media të mbajtur nga ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi dhe ambasadorja

Arsimi duhet të lidhet me ekonominë
  • 2016-05-24

Arsimi duhet të lidhet me ekonominë

Arsimi s'ka munguar kurrë në Kosovë, por ka munguar cilësia në arsim që do të siguronte që të rinjtë të orientohen drejt profesioneve të caktuara për të cilat kishte nevojë ekonomia dhe bizneset, u tha në tryezën e rrumbullakët "Arsimi për punësim - roli i ndërmarrjeve në zhvi

No Pic available
  • 2016-05-20

FOTOT/ Kjo bukuroshe është asistente e ministrit shqiptar

Ata që punojnë në ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale ne Kosove, merren kryesisht me një kategori të shoqërisë që i takojnë shtresës më të varfër. Nëpër dyert e këtij institucioni shihen pensionistë, njerëz me asistencë sociale dhe hallexhinj që kërkojnë ndihmën e

Abrashi flet për vende të reja pune, gazetarët qeshin
  • 2016-05-20

Abrashi flet për vende të reja pune, gazetarët qeshin

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka deklaruar se Kosova do ta zbut problemin e papunësisë duke ua ndalë pensionin e pleqërisë atyre që nuk jetojnë në Kosovë dhe me ndërtimin e një qendre skijimi dhe rekreacioni në Pejë. Ai e tha këtë para gazetarëve në një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama