Rezultate te kerkimit per termin: +Arban +Abrashi

Meta: total 492 / total_found 492 / time 0.000 / keyword[0] arban / docs[0] 1001 / hits[0] 1266 / keyword[1] abrashi / docs[1] 1211 / hits[1] 2186 /
Pensionet kontributdhënëse nga 158 deri në 230 euro
  • 2016-05-19

Pensionet kontributdhënëse nga 158 deri në 230 euro

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, para drejtuesve të Shoqatës së Pensionistëve të Kosovës, të cilët i ka pritur në një takim, ka përsëritur një informatë që ata e kanë kaherë për rritjen, respektivisht kategorizimin e shumës së pensioneve, por nuk u ka thën

Fejohet djali i Kryeministrit të Kosovës
  • 2016-05-16

Fejohet djali i Kryeministrit të Kosovës

Është fejuar djali i Kryeministrit të Kosovës Isa Mustafa Besnik Mustafa me të dashurën e tij tash e disa vite, Edita Bajramin, njofton Klan Kosova. Një fotografi e publikuar në rrjetin social Facebook, dëshmon fejesën e çiftit. Këtij lajmi i është gëzuar edhe Ministri i Punës dhe M

Qeveria e ka lënë Agjencinë e Pronës dy vjet pa drejtor
  • 2016-05-14

Qeveria e ka lënë Agjencinë e Pronës dy vjet pa drejtor

Qeveria e Kosovës nuk ka dërguar në Kuvendin e Kosovës propozimet për drejtor ekzekutiv dhe zëvendësdrejtor të Agjencisë Kosovare të Pronës, ndonëse ka dy vjet që ky institucion është pa drejtor. Për shkak të mosrespektimit të Ligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve, që

Arsimi duhet të ndërlidhet me kërkesat e tregut të punës
  • 2016-05-11

Arsimi duhet të ndërlidhet me kërkesat e tregut të punës

Sistemi arsimor në Kosovë që nga paslufta po ballafaqohet me probleme të mëdha dhe me reforma që nuk kanë dhënë rezultatet e pritura dhe, sipas njohësve të kësaj fushe, Kosovës i nevojitet një sistem arsimor i cili siguron ndërtimin e personalitetit të të rinjve, krijimin e një mi

Lansohet një program për rrjetin e Kosovës për arsim dhe punësim
  • 2016-05-10

Lansohet një program për rrjetin e Kosovës për arsim dhe punësim

Një projekti i financuar nga Bashkimi Evropian i quajtur "Rrjeti i Kosovës për arsim dhe punësim" që ka për qëllim përmirësimin e punësueshmërisë së grupeve në nevojë në Kosovë dhe përfshirjen e tyre në zhvillimin e politikave, në vendimmarrje dhe në monitorimin e zbatimit të

Qeveria riformatizohet pas zgjedhjes së Kadri Veselit në krye të PDK-së
  • 2016-05-06

Qeveria riformatizohet pas zgjedhjes së Kadri Veselit në krye të PDK-së

Zgjedhja e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës po e mban peng riformatizimin e Qeverisë së Kosovës, të paralajmëruar nga kryeministri Isa Mustafa. Ky i fundit pati thënë se përveç dy posteve që ka lënë zbrazët ish-ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, do ta analizo

Përurohen punimet në ambientet e renovuara të Lidhjes së Pensionistëve
  • 2016-05-06

Përurohen punimet në ambientet e renovuara të Lidhjes së Pensionistëve

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, në bashkëpunim me Rotary Club, kanë bërë sot përurimin e punimeve të renovuara në ambientet e Lidhjes së Pensionistëve të Kosovës, ambiente këto ku pensionistët tanë kalojnë kohën më të madhe. Projekti i cili ka kushtuar a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama