Rezultate te kerkimit per termin: +Arban +Abrashi

Meta: total 492 / total_found 492 / time 0.000 / keyword[0] arban / docs[0] 1001 / hits[0] 1266 / keyword[1] abrashi / docs[1] 1211 / hits[1] 2186 /
Bëhet inaugurimi i Kompleksit Memorial Baza e parë e UÇK-së
  • 2016-05-05

Bëhet inaugurimi i Kompleksit Memorial Baza e parë e UÇK-së

Kosova duhet të jetë krenare me veprën e lavdishme të bijave dhe bijve të tij, të cilët në kohën kur terrori dhe shtypja mbi popullin tonë kishte arritur kulmin, vunë në shërbim të lirisë së saj gjakun dhe jetën e tyre, tha kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Ve

Përurohet Kulla e Parisit në afërsi të Janjevës
  • 2016-05-01

Përurohet Kulla e Parisit në afërsi të Janjevës

Një kullë e ngjashme si Kulla e Parisit është ndërtuar në afërsi të Janjevës të Komunës së Lipjanit dhe bëhet e ditur se ajo është përuruar mbrëmë me një solemnitet rasti, ku ishte i pranishëm edhe ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, i cili ka postuar fotog

Bëhet kategorizimi i pensionistëve kontributdhënës
  • 2016-04-25

Bëhet kategorizimi i pensionistëve kontributdhënës

Ministri i Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi ka pritur sot në takim pune drejtuesit e Lidhjes së Pensionistëve të Kosovës, të kryesuar nga kryetari Shaban Kajtazi. Në këtë takim u diskutua lidhur me procesin e kategorizimit të pensioneve të pensionistëve kont

Ramush Haradinaj dhe Ministri Abrashi me vrap kundër dhunës ndaj grave
  • 2016-04-24

Ramush Haradinaj dhe Ministri Abrashi me vrap kundër dhunës ndaj grave

Prishtina zhvilloi sot Mini-Maratonën 5km.Njerëz të botës së sportit, politikës, estradës, por edhe të sferave tjera, ka qenë pjesë të kësaj ngjarje sportive të organizuar nga Aferdita Paqarada dhe Diellza Kolgeci. Pjesë të Mini-Maratonës që për qëllim kishte promovimin e jetës s

Organizohet trajnimin në punë për 600 punëkërkues
  • 2016-04-23

Organizohet trajnimin në punë për 600 punëkërkues

Nga ky projekt pritet të përfitojnë 600 punëkërkues të rinj në të gjitha komunat e Kosovës, të cilët do të përfshihen në trajnim në punë dhe dy të tretat e kostos financiare prej rreth 270 mijë euro do t'i mbulojë Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale, ndërsa pjesën tjetë

Afaristë nga Turqia interesohen për investime në Kosovë
  • 2016-04-22

Afaristë nga Turqia interesohen për investime në Kosovë

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, priti sot një grup investitorësh nga Turqia dhe i njoftoi ata me mundësitë dhe lehtësirat që ofron Kosova për investitorët e huaj. Interesimi i afaristëve nga Turqia u fokusua në industrinë ushqimore dhe në atë të përpunimit t

Veteranët e luftës zbrazin mllefin duke sharë qeveritarët
  • 2016-04-18

Veteranët e luftës zbrazin mllefin duke sharë qeveritarët

Ish-ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë organizuar sot një protestë në orën 12:00 para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës lidhur me pakënaqësitë e tyre dhe padrejtësie që konsiderojnë se po u bëhen nga pushtetarët. Pas qëndrimit për një kohë para ndërtesës së

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama