Rezultate te kerkimit per termin: +Arban +Abrashi

Meta: total 492 / total_found 492 / time 0.000 / keyword[0] arban / docs[0] 1001 / hits[0] 1266 / keyword[1] abrashi / docs[1] 1211 / hits[1] 2186 /
Punëtorët në sektorin privat me paga të ulta e pa kontrata pune
  • 2016-04-15

Punëtorët në sektorin privat me paga të ulta e pa kontrata pune

Sindikata e pavarur e sektorit privat të Kosovës nën drejtimin e kryetarit, Jusuf Azemi mbajti takim pune me ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi. Abrashi nga Azemi u njoftua me gjendjen e rëndë të punëtorëve në këtë sektor, ku punëtorë paguhen 120 euro pagë. Mbi

Krijohet një fond prej 60 mijë eurosh për ndërtim për të pastrehët
  • 2016-04-13

Krijohet një fond prej 60 mijë eurosh për ndërtim për të pastrehët

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë kanë bërë të ditur sot se bashkërisht janë dakorduar për krijimin e një fondi prej 60,000 eurosh, në të cilin kanë kontribuar me nga 30,000 euro për ndërtimin e shtëpive për personat e pastrehë të ci

Persona me aftësi të kufizuara do të punojnë për ambalazhimin e sheqerit
  • 2016-04-09

Persona me aftësi të kufizuara do të punojnë për ambalazhimin e sheqerit

Shoqata e personave me aftësi të kufizuara "Handicap" ka hapur një biznes për ambalazhimin e sheqerit. Në linjën e ambalazhimit dhe shpërndarjes në këtë biznes do të punësohen disa persona me aftësi të kufizuara. Ky biznes u hap edhe në saje të ndihmës të Ministrisë së Punës dh

Kosova dhe Letonia bashkëpunojnë me politika sociale
  • 2016-04-07

Kosova dhe Letonia bashkëpunojnë me politika sociale

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me ministrin e Mirëqenies së Republikës së Letonisë, Janis Reirs. Marrëveshja ka për synim fuqizimin e bashkëpunimit bilateral në fusha të ndryshme të politikave sociale, në ndarjen e pra

Njihet përvoja e punës së arsimtarëve 1990-99
  • 2016-04-06

Njihet përvoja e punës së arsimtarëve 1990-99

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale Arban Abrashi dhe kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, promovuan vërtetimin për njohjen e përvojës së punës së arsimtarëve gjatë periudhës 1990-1999. Ministri Bajrami me këtë ras

Letonia dhe Kosova realizojnë projekte në fushën e punës dhe mirëqenies sociale
  • 2016-04-06

Letonia dhe Kosova realizojnë projekte në fushën e punës dhe mirëqenies sociale

Republika e Letonisë dhe Republika e Kosovës do të nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi, përmes së cilës mundësohet shkëmbimi i përvojave, ekspertizës dhe realizimi i projekteve me interes të ndërsjellë në fushën e punës dhe mirëqenies sociale. Kjo u bë e ditur gjatë një ta

Edhe një premtim se do të njihet përvoja e punës së arsimtarëve 1990-99
  • 2016-04-06

Edhe një premtim se do të njihet përvoja e punës së arsimtarëve 1990-99

Qeveritarët e Kosovës edhe një herë kanë thënë, të mërkurën, se po fillon implementimi i vendimit për njohjen e përvojës së punës së mësimdhënësve të viteve të 90-ta për skemën pensionale, pra për zbatimin e ligjit që punëtorëve të arsimit ua njeh përvojën e punës gja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama