Rezultate te kerkimit per termin: +Arban +Abrashi

Meta: total 492 / total_found 492 / time 0.000 / keyword[0] arban / docs[0] 1001 / hits[0] 1266 / keyword[1] abrashi / docs[1] 1211 / hits[1] 2186 /
Arrihet marrëveshje e bashkëpunimet mes MPMS-së dhe Fondacionit Create
  • 2016-04-04

Arrihet marrëveshje e bashkëpunimet mes MPMS-së dhe Fondacionit Create

Zv/ministri i Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, Qazim Rrahmani ka nënshkruar sot marrëveshjen e bashkëpunimit me Fondacionin Create ku ka për qëllim realizimin e një projekti që ngrit punësimin tek të rinjët e komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptian (EYE-RAE) të financuar n

MPMS vazhdon bashkëpunimin me organizatën gjermane Help-Hilfe zur Selbsthilfe
  • 2016-03-30

MPMS vazhdon bashkëpunimin me organizatën gjermane Help-Hilfe zur Selbsthilfe

Në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), ministri, Arban Abrashi dhe përfaqësuesi i organizatës gjermane "Help-Hilfe zur Selbsthilfe" nënshkruan aneks marrëveshjen për vazhdim të bashkëpunimit për ofrim të granteve për 455 biznese të vogla dhe trajnime profesionale. Proj

No Pic available
  • 2016-03-27

Qeveria e Kosovës: Reciprociteti ndaj Serbisë vjen pas barrierave 8 mujore ndaj kamionëve kosovarë

Zyrtarë të qeverisë së Kosovës kanë reaguar për deklaratat e kryeministrit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në lidhje me çështjen e reciprocitetit. Zyrtarët e Qeverisë së Kosovës i kanë reaguar deklaratave të Kryeministri të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili tha sot se shumë shp

No Pic available
  • 2016-03-26

Abrashi: Nuk ka ridizenjim të qeverisë së Kosovës

Ministri i Mirëqenies sociale dhe zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës Arban Abrashi, ka deklaruar se nuk pritet që së shpejti të ketë ri-dizajnim të kabinetit qeveritar Mustafa. Abrashi ka deklaruar se në fazën e parë pritet që PDK të sjellë emrat për postet e lëna bosh e më pastaj

Pensioni bazik i moshës do të quhet pension social
  • 2016-03-23

Pensioni bazik i moshës do të quhet pension social

Në kuadër të angazhimit që të krijohen politika më të mira pensionale për qytetarët e Kosovës dhe shtetasit e huaj të cilët jetojnë në mënyrë të vazhdueshme dhe të përhershme në Kosovë, Qeveria e Kosovës ka miratuar sot koncept-dokumentin për rregullimin e fushës së pension

Gazetari Kajtazi denoncon në polici kryeministrin Mustafa për kërcënim
  • 2016-03-21

Gazetari Kajtazi denoncon në polici kryeministrin Mustafa për kërcënim

Gazetari Vehbi Kajtazi pret nga policia, prokuroria dhe gjykata të veprojë shpejt për rastin e kërcënimit të tij nga kryeministri Isa Mustafa, pasi rastin e ka denoncuar në polici. Në një postim në Facebook, Kajtazi ka njoftuar se ka denoncuar në polici kryeministrin Mustafa, pasi siç p

Turqia ndihmë për Qendrat e Aftësimeve Profesionale të Kosovës
  • 2016-03-14

Turqia ndihmë për Qendrat e Aftësimeve Profesionale të Kosovës

Komuna e Bursës në Turqi do të ndihmojë Qendrat e Aftësimeve Profesionale të Kosovës në zgjerimin dhe modernizimin e kapaciteteve të trajnimit, në pajisjen e qendrave me makina të rrobaqepësisë dhe pajisje tjera të avancuara, ngritjen profesionale dhe trajnimin e kandidatëve në profi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama