Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Ahmetaj

Total: 3644
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.119Z

Tentohet të goditet ministri Arben Ahmetaj

Përkrahësit pranë kandidatit Redi Rama, aktualisht kryetar i komunës Qendër në Tepelenë, kanë tentuar të godasin ministrin e Zhvillimit Ekonomik Arben Ahmetaj. Mësohet se simpatizantët e Redi Ramës e kanë sulmuar për ta goditur Ah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.915Z

Ministri i Financave Arben Ahmetaj sot në Ekopolitike

 Sot në Ekopolitikë të gazetares Aurora Sulçe do të jetë i ftuar ministri i Financave, Arben Ahmetaj. Në panel do të analizohet ndikimi i reformave ekonomike që qeveria Rama ka ndërmarrë në këtë mandat të pare. Do të diskutohet për gjendjen e ekonomisë, biznesit dhe qytetarëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.720Z

Arben Ahmetaj komenton uljen e papunësisë: Një lajm i mirë

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ka reaguar lidhur me publikimin e Anketes se Forcave te Punes sot nga INSTAT, per tremujorin e katert 2016. “Ulja e mëtejshme e papunësisë është një lajm tjetër i mirë për qytetarët dhe për ekonominë. Në një vit, është ulur ndjeshëm pap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.286Z

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, viziton sot Prishtinën

Një delegacion i Ministrisë së Financave i kryesuar nga Ministri Arben Ahmetaj, do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në Prishtinë, ku do të pritet nga Ministri i Financave i Kosovës, Avdullah Hoti. Në një njoftim për media, bëhet e ditur se në orën 11:00 do të organizohet një tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.851Z

Arben Ahmetaj: Partneriteti publik privat, rrit investimet dhe cilësinë e shërbimeve

Pjesë e diskutimeve në mbledhjen e grupit të PS-së kanë qenë reformat e qeverisë si dhe projektet e Partenerit Publik Privat. Mininistri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj vlerësoi se filozoifia e Partenritet Publik Privat është pjesë e programit të qeverisë dhe nuk del jashtë këtij progr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.846Z

Rama shkarkon Shkëlqim Canin, në vend të tij emërohet Arben Ahmetaj

Shkëlqim Cani është shkarkuar si ministër i Financave. Në vend të tij është emëruar Arben Ahmetaj. Ndërkohë, ministre e Ekonomisë do të jetë Milva Ekonomi. “Kryeministri Edi Rama i shprehu sot Ministrit të Financave Shkëlqim Cani, falënderimet e tij për angazhimin, profes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.859Z

Ndryshime në qeveri, shkarkohet Cani, Arben Ahmetaj ministër i Financave

Kryeministri Edi Rama ka bërë lëvizje në kabinetin e tij qeveritar, duke bërë ndryshime në dy ministri. Më konkretisht, ministri i Financave, Shkëlqim Cani është larguar dhe në vend të tij është vendosur ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj. Ndërkohë ministria e Ekonomisë i është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama