Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Ahmetaj

Total: 3644
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.720Z

Arben Ahmetaj komenton uljen e papunësisë: Një lajm i mirë

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ka reaguar lidhur me publikimin e Anketes se Forcave te Punes sot nga INSTAT, per tremujorin e katert 2016. “Ulja e mëtejshme e papunësisë është një lajm tjetër i mirë për qytetarët dhe për ekonominë. Në një vit, është ulur ndjeshëm pap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.286Z

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, viziton sot Prishtinën

Një delegacion i Ministrisë së Financave i kryesuar nga Ministri Arben Ahmetaj, do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në Prishtinë, ku do të pritet nga Ministri i Financave i Kosovës, Avdullah Hoti. Në një njoftim për media, bëhet e ditur se në orën 11:00 do të organizohet një tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.851Z

Arben Ahmetaj: Partneriteti publik privat, rrit investimet dhe cilësinë e shërbimeve

Pjesë e diskutimeve në mbledhjen e grupit të PS-së kanë qenë reformat e qeverisë si dhe projektet e Partenerit Publik Privat. Mininistri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj vlerësoi se filozoifia e Partenritet Publik Privat është pjesë e programit të qeverisë dhe nuk del jashtë këtij progr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.846Z

Rama shkarkon Shkëlqim Canin, në vend të tij emërohet Arben Ahmetaj

Shkëlqim Cani është shkarkuar si ministër i Financave. Në vend të tij është emëruar Arben Ahmetaj. Ndërkohë, ministre e Ekonomisë do të jetë Milva Ekonomi. “Kryeministri Edi Rama i shprehu sot Ministrit të Financave Shkëlqim Cani, falënderimet e tij për angazhimin, profes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.859Z

Ndryshime në qeveri, shkarkohet Cani, Arben Ahmetaj ministër i Financave

Kryeministri Edi Rama ka bërë lëvizje në kabinetin e tij qeveritar, duke bërë ndryshime në dy ministri. Më konkretisht, ministri i Financave, Shkëlqim Cani është larguar dhe në vend të tij është vendosur ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj. Ndërkohë ministria e Ekonomisë i është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.118Z

Arben Ahmetaj: 2012 viti me krizë në të thellë ekonomike. Tani rritja progresive

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj në një fjalë drejtuar studentëve dhe pedagogëve të Fakultetit Ekonomik, duke u përpjekur të flasë përtej petkut politik, tha se në vitin 2012, ekonomia shqiptare ishte në krizën më të thellë ekonomike. Ai deklaroi se varfëria në atë vit arrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.300Z

Aksidentohet në Maqedoni ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj

Ish-ministri i Financave Arbën Ahmetaj është plagosur në një aksident automobilistik në Maqedoni. Lajmi është bërë publik nga mediat shqiptare në Maqedoni, sipas të cilave aksidenti ka ndodhur pasditen e së dielës në kryqëzimin e autostradës në pikën kufitare Tabanoc Kumanovë. S

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama