Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Skenderi

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.248Z

Arben Ristani: Shteti i Ramës, kriminal punësimet bëhen me para dhe firmë të partisë

Opozita, denoncime të tjera mbi emërimet nepotike dhe partiake në administratë Është e qartë se jetojmë nën një qeveri, që çdo gjë e trajton si plaçkë ku mjafton të paguash para në dorë dhe punën e ke tënden. Në një prononcim për mediat ditën e djeshme, sekretari i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.413Z

Divat e Cellos ne Shkoder

Me daten 10 nentor diten e merkure ish-studentet me te mire te profesorit te madh Ymer Skenderi krijuesit te klase se violincelit ne Shqiperi luajten nje koncert ne hollin e teatrit Migjeni Shkoder. Koncerti u organizua kushtuar vepres dhe figures se prof. Skenderit. Per gati me shume se nje ore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.245Z

Rritet numri i te miturve ne burgje

brbr93 te mitur me shume se nje vit me pare rezultojne se kane kryer vepra penale dhe ndodhen te arrestuar ndersa shumica e tyre jane perserites per te dyten apo te treten here Te dhenat alarmante jane bere te ditura nga organizata Save the chidren e cila ka kryer nje monitorim ne te gjitha institu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.849Z

Festat e 28 dhe 29 nentorit

Me 28 nentor qeveria do te festoje ne Vlore. Me 29 nentor ne Tirane do te organizohet “Nata e Muzeve”. Ministria e Kultures, Mirela Kumbaro beri publike axhenden e festimeve ku fokusin e vuri tek 29 nentori.  Gjatë kësaj nate, muzetë do të qëndrojnë hap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.712Z

Dita e Verës/Bashkia e Tiranës publikon aktivitetet që do të organizohen

Bashkia e Tiranës, edhe këtë vit si vitet e tjera ka parashikuar një axhendë shumë interesante për festimet e Ditës së Verës. Pa dashur ti marrim ekskluzivitetin qytetit të Elbasanit, ne vazhdojmë të festojmë ashtu si edhe vitet e tjera, këtë festë, tashmë kaq popullore, u shpre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.618Z

Skenografia per meshen e Papes

brbrPunimet ne sheshin Nene Tereza si dhe pergatitjet per pritjen e Papa Franceskut me 21 shtator vijojne ende Disa dite perpara kesaj vizite kryeministri Edi Rama me ane te nje postimi ne Twitter Dhe Facebook ka bere publike skenografine ku Papa Francesku do te mbaje meshen e tij gjate vizites ne T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.534Z

Ja 45 subjektet që abuzojnë me naftën e gazin, Inspektoriati Teknik i gjobit

Tirane – Inspektoriati Qendror Teknik bën publik emrat e 45 pikave të shitjeve që tregojnë në mënyrë të pandershme naftën dhe gazin. Këto subjekte janë gjobitur nga ky inspektoriat pasi kanë abuzuar me cilësinë e karburanteve ose nuk dispononin dokumentacion të rregullt teknik o

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama