Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Skenderi

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.849Z

Festat e 28 dhe 29 nentorit

Me 28 nentor qeveria do te festoje ne Vlore. Me 29 nentor ne Tirane do te organizohet “Nata e Muzeve”. Ministria e Kultures, Mirela Kumbaro beri publike axhenden e festimeve ku fokusin e vuri tek 29 nentori.  Gjatë kësaj nate, muzetë do të qëndrojnë hap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.712Z

Dita e Verës/Bashkia e Tiranës publikon aktivitetet që do të organizohen

Bashkia e Tiranës, edhe këtë vit si vitet e tjera ka parashikuar një axhendë shumë interesante për festimet e Ditës së Verës. Pa dashur ti marrim ekskluzivitetin qytetit të Elbasanit, ne vazhdojmë të festojmë ashtu si edhe vitet e tjera, këtë festë, tashmë kaq popullore, u shpre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.618Z

Skenografia per meshen e Papes

brbrPunimet ne sheshin Nene Tereza si dhe pergatitjet per pritjen e Papa Franceskut me 21 shtator vijojne ende Disa dite perpara kesaj vizite kryeministri Edi Rama me ane te nje postimi ne Twitter Dhe Facebook ka bere publike skenografine ku Papa Francesku do te mbaje meshen e tij gjate vizites ne T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.534Z

Ja 45 subjektet që abuzojnë me naftën e gazin, Inspektoriati Teknik i gjobit

Tirane – Inspektoriati Qendror Teknik bën publik emrat e 45 pikave të shitjeve që tregojnë në mënyrë të pandershme naftën dhe gazin. Këto subjekte janë gjobitur nga ky inspektoriat pasi kanë abuzuar me cilësinë e karburanteve ose nuk dispononin dokumentacion të rregullt teknik o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.553Z

Pianistri Gallet koncert në Tiranë

Shqiperia ka rezultuar nje atraksion i fuqishem per pianistin francez Pascal Gallet. Muzikanti rikthehet ne Tirane per here te dyte pas nje viti kesaj here per nje koncert recital ne Akademine e Arteve. Ai njeh dhe vlereson traditen e shkolles shqiptare te muzikes pasi ka intepretuar perkra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.136Z

Replika mes Balles dhe Ristanit per emerimet ne burgje

brbrPartia Demokratike ka vazhduar denoncimin e punesimeve politike ne administrate duke goditur kryeministrin Rama pikerisht ne premtimin e tij se e majta po ben shtet Sekretari i Pergjithshem i PD Arben Ristani ka publikuar nje leter qe zevendesdrejtori i pergjithshem i burgjeve Bledar Skenderi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.114Z

Legalizimet, 172 emrat që duhet të bëjnë pagesën për të marrrë tapitë

Për shumë qytetarë, nga ana e Drejtorisë Rajonale të ALUIZNI-t në Tiranë, ka përfunduar procedura e nevojshme për plotësimin e dosjeve tekniko-ligjore për objektet informale të vetëdeklaruara. Gazeta publikon sot 172 emrat që duhet të paraqiten pranë kësaj drejtorie, që gjendet në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama