Rezultate te kerkimit per termin: +Arben +Zharkut

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.307Z

Drejtori i QKK-së, Arben Zharku, kërkon një draft-ligj të ri për kinematografi

Drejtori i Qendrës Kinematografike të Kosovës, Arben Zharku, i ka drejtuar një letër publike institucioneve të shtetit të Kosovës, si reagim rreth draft-ligjit për kinematografi. Në këtë letër Zharku thotë se Kosovës, pa pëlqimin e shumicës së kineastëve po i kontrabandohet një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.048Z

Skena Up 100 filma ne Prishtine

Festivali Edicioni i tete i Festivalit Nderkombetar te Studenteve per Film dhe Teater Skena Up ka nisur ne Prishtine. Dyzet shtete do te jene pjese e festivalit ku do te shfaqen rreth 100 filma si dhe programe te reja. Sipas Arben Zharkut drejtorit te festivalit ne kete edicion jane te ftuara 40 ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.406Z

Heroi i vonuar jep premierën 4 vjet me vonesë

Filmi në Kosovë Historia e një luftëtari krenar dhe depresionit të pasluftës mbërrin në ekranin e kinemasë  Vullnet Krasniqi Filmi i subvencionuar nga shteti në vitin 2009, është dhënë premierë të martën, me katër vjet vonesë. I gjatë më shumë se dy orë, Heroi, që rrëfen je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.150Z

Zharku: Sfidat e kinematografisë së Kosovës

Rreth 80 projekte filmike janë financuar nga Qëndra Kinematografike e Kosovës përgjatë katër viteve. Sipas Arben Zharkut drejorit të QKKK të Kosovës këto kanë qënë vite jashtëzakonisht të suksseshme për kinematografinë kosovare. Si asnjëherë më parë gjatë këtyre viteve janë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.744Z

Arrestimet, hetimet e gjykimet spektakulare që përfunduan si fluskë sapuni

Shumë arrestime, hetime, madje edhe ngritje aktakuzash dhe gjykime maratonike që ndodhën dhe po ndodhin në Kosovë, shpeshherë me përmasa të aferave të mëdha spektakulare, pjesë e të cilave bëhen edhe mashtrime me spektakle mediale, përfundojnë si fluskë sapuni dhe shpejt harrohen si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama