Rezultate te kerkimit per termin: +Arbrit

Meta: total 1000 / total_found 2302 / time 0.001 / keyword[0] arbrit / docs[0] 2302 / hits[0] 4091 /
Ekskluzive, Franca emeton pulla postare me histori shqiptare
  • 2019-02-11

Ekskluzive, Franca emeton pulla postare me histori shqiptare

Posta Franceze ka emetuar pullën postare me imazhin e Gjergj Kastriot Skënderbeut. Ajo është dizajnuar nga piktori i njohur shqiptar Zamir Mati, i cili përpara dy vitesh çeli një ekspozitë në Paris, La Maison de lAlbanie kushtuar heroit kombëtar.  Imazhi që do të shoqërojë pullën ish

Balluku inspekton Rrugën e Arbrit: Cilësia e punimeve të jetë kryesore
  • 2019-02-09

Balluku inspekton Rrugën e Arbrit: Cilësia e punimeve të jetë kryesore

Gjatë vizitës në qarkun e Dibrës, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka inspektuar punimet që po kryhen në Rrugën e Arbrit, duke u ndalur në kantierin e urës së Vashës, e cila lidh tunelet T5 dhe T6. Ministrja Balluku ka parë nga afër ecurinë e punimeve dhe ë

Vdiq në dhomën e hotelit, ja kush është i riu nga Ballshi (FOTO)
  • 2019-01-26

Vdiq në dhomën e hotelit, ja kush është i riu nga Ballshi (FOTO)

Një 32-vjeçar nga Ballshi u gjet sot i vdekur në një dhomë hoteli në Bulqizë. Sipas policisë nga kqyrja e trupit të pajetë nuk u konstatuan shenja dhune apo plumbi dhe i riu dyshohet të ketë vdekur nga shkaqe natyrale. Por, BalkanWeb raporton se burime të sigurta nga grupi hetimor kanë

Vdiq në dhomën e hotelit në Bulqizë, i riu nga Ballshi dyshohet se u
  • 2019-01-25

Vdiq në dhomën e hotelit në Bulqizë, i riu nga Ballshi dyshohet se u

Një 32-vjeçar nga Ballshi është gjetur sot i vdekur në një dhomë hoteli në Bulqizë, ndërsa policia në njoftimin për ngarjen përjashtonte vrasjen e të riut, pasi nga kqyrja e trupit të pajetë nuk u konstatuan shenja dhune apo plumbi në trup. Policia thoshte se vdekja e Enri Brahajt,

Punonte në Rrugën e Arbrit, i riu nga Ballshi gjendet i vdekur në Bulqizë (EMRI)
  • 2019-01-25

Punonte në Rrugën e Arbrit, i riu nga Ballshi gjendet i vdekur në Bulqizë (EMRI)

Një i ri nga Ballshi është gjetur sot i vdekur në një dhomë hoteli në Bulqizë. Policia pasi ka gjetur trupin e pajetë të 32-vjeçarit Enri Brahaj, ka sqaruar se  nga këqyrja paraprake nuk konstatohen shenja dhune dhe dyshohet se vdekja ka ardhur për shkaqe natyrale. Ndërkohë, dyshohet

Thumanë-Kashar, ministrja e re anulon koncesionin për
  • 2019-01-21

Thumanë-Kashar, ministrja e re anulon koncesionin për

Koncesioni i aksit Thumanë-Kashar, do të anulohet. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e sapo emëruar e Transporteve dhe Energjisë, Belinda Balluku, e cila deklaroi se këto para do të përdoren për përdoren për Paktin për Universitetin. Ky është komunikimi im i parë zyrtar. Uroj që

SHTETI I LASHTË SHQIPTAR!
  • 2018-11-30

SHTETI I LASHTË SHQIPTAR!

Nga Artan FUGA Më 28 nëntor ne përluemi përpara veprës të Ismail Qemalit, dhe të gjithë përpjekjeve që rilindën shtetin shqiptar të pavarur nga Osmanët dhe që deshi të merrte një formë moderne. Por, nuk duhet harrojmë gjenezën e vërtetë të shtetit të arbrit që është në 28