Rezultate te kerkimit per termin: +Arbrit

Meta: total 1000 / total_found 2218 / time 0.001 / keyword[0] arbrit / docs[0] 2218 / hits[0] 3927 /
No Pic available
  • 2017-05-20

Arbri me forcë mendore të pazakontë i nënshtrohet testimit, rezultati: Super inteligjent (VIDEO)

Vështirë të harrohen aftësitë e pazakonta të Arbrit për të kryer me shpejtësinë e një makine llogaritëse veprime me numra 3 dhe 4 shifror, publikuar për herë të parë në ekranin e Tvsh e që më pas bënë xhiron e të gjitha portaleve në vend. Ishte pikërisht ky momenti, që bëri

No Pic available
  • 2017-04-15

Zyrtarë kinezë zbarkojnë nesër në Tiranë, ja çfarë pritet të finalizohet

Të dielën në Shqipëri mbërrin për një vizitë dyditore një delegacion prej 50 zyrtarësh kinez i kryesuar nga zëvendës.kryeministri. Iljaz Spahiu, sinolog dhe ekspert për çështjet me Kinën tha në intervistën e mbrëmjes në Ora News se kjo është vizita më e rëndësishme që bëhe

Rruga e Arbrit do të jetë pa pagesë
  • 2017-04-14

Rruga e Arbrit do të jetë pa pagesë

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj zbuloi se kalimi në Rrugën e Arbrit do të jetë pa pagesë, pasi Qeveria ka vendosur ta financojë kompaninë private përmes buxhetit. Nuk do të ketë pagesë për qytetarët, për automjetet. Në atë rrugë, relacioni i takon asaj çfarë sugjeron kompania,

No Pic available
  • 2017-04-13

Vendimi/ Rruga e Arbrit me pagesë, ja tarifa për çdo makinë që do kalojë

Qeveria po përgatitet të hapë tenderin për ndërtimin me koncesion të Rrugës së Arbrit, ndërsa tarifa e kalimit pritet të jetë 4 euro për makinë. Në mbledhjen e djeshme qeveria miratoi propozimin e kompanisë shqiptare Gjoka Konstruksion, duke i dhënë bonusin me 10 për qind të pikë

Rruga e Arbrit, 250 mln euro; Qeveria miraton propozimin
  • 2017-04-12

Rruga e Arbrit, 250 mln euro; Qeveria miraton propozimin

Qeveria ka shpërblyer me një bonus sa dhjetë përqind të pikëve ofertën e një kompanie private për ndërtimin e Rrugës së Arbrit. Top Channel zbardh vendimin, i cili pas shumë vitesh zvarritje i hap rrugë zyrtarisht ndërtimit të rrugës që lidh Tiranën me Dibrën. Sipas ofertës së

Ahmetaj: Në mandatin e dytë nga PS, rritja ekonomike 5.5 %
  • 2017-04-04

Ahmetaj: Në mandatin e dytë nga PS, rritja ekonomike 5.5 %

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj tha se vijimi i reformave në mandatin e dytë të qeverisjes nga Partia Socialiste do të çojë në një rritje ekonomike prej 5.5 % në fund të vitit 2021. Kwtw zotim ministri e bwri gjatë një konference për shtyp, ndërsa shprehu bindjen se aleanca do të

No Pic available
  • 2017-03-16

Shtish-Tufina zgjatet me 3 stacione, shtohen 9 autobusë

Bashkia e Tiranës po punon për riorganizimin e linjave të transportit urban jo vetëm në kryeqytet, por edhe në periferi. Kryebashkiaku Erion Veliaj gjatë inspektimit të linjës Shtish-Tufinë, e cila është zgjatur me tre stacione, tha se ky riorganizmit iu lehëtson banorëve të zonës l