Rezultate te kerkimit per termin: +Arbrit

Meta: total 1000 / total_found 2302 / time 0.001 / keyword[0] arbrit / docs[0] 2302 / hits[0] 4091 /
Rama inspekton punimet në aksin Vorë-Kashar
  • 2018-10-29

Rama inspekton punimet në aksin Vorë-Kashar

Kryeministri Edi Rama inspektoi punimet në aksin Vorë-Kashar, pjesë e Programit për Rindërtim. Ishte rindërtim i domosdoshëm se ishte një nga akset më të shpartalluara. Është aks kombëtar për momentin derisa të ndërhyjmë ne aks me cilësinë që dimë ne, tha Rama. Rruga e Arbrit

No Pic available
  • 2018-10-27

100 mln euro për PPP, fatura e koncesioneve rritet me 50% në 2019-ën

Qytetarët shqiptarë do të paguajnë 100 milionë euro nga taksat për kompanitë koncesionare gjatë vitit të ardhshëm. Sipas relacionit të projektbuxhetit 2019, që u miratua në mbledhjen e fundit të qeverisë, fatura e koncesioneve do të rritet me 50 për qind krahasuar me këtë vit, pë

Milot-Balldren, 17.2 km kushtojnë 161 milionë
  • 2018-10-23

Milot-Balldren, 17.2 km kushtojnë 161 milionë

Pas Rrugës së Arbrit dhe aksit Thumanë-Kashar, qeveria ka shpallur fituesin edhe për koncesionin e tretë të madh në infrastrukturë, atë të rrugës Milot-Balldren. Ministria e Energjisë përzgjodhi kompaninë ANK, me pronar të vetëm Agim Kolën, si fituesen e koncesionit me vlerë 161.5

Milot-Balldren, 17.2 km kushtojnë 161 milionë . Shpallet fituesi i koncesionit
  • 2018-10-22

Milot-Balldren, 17.2 km kushtojnë 161 milionë . Shpallet fituesi i koncesionit

Pas Rrugës së Arbrit dhe aksit Thumanë-Kashar, qeveria ka shpallur fituesin edhe për koncesionin e tretë të madh në infrastrukturë, atë të rrugës Milot-Balldren. Ministria e Energjisë përzgjodhi kompaninë ANK, me pronar të vetëm Agim Kolën, si fituesen e koncesionit me vlerë 161.5

Fillon rehabilitimi i aksit rrugor Burrel-Klos
  • 2018-10-13

Fillon rehabilitimi i aksit rrugor Burrel-Klos

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri,së bashku me Ministren Xhaçka dhe drejtorin e Autoritetit Rrugor Shqiptar ndoqën nga afër fillimin e punimeve për rehabilitimin e segmentit rrugor Burrel-Klos. Investimi në segmentin me gjatësi 18.6 km do të jetë në vlerën 3.7 mi

Rruga e Arbrit, Rama, pronarit të kompanisë: Të sakatuan ata të PD
  • 2018-10-11

Rruga e Arbrit, Rama, pronarit të kompanisë: Të sakatuan ata të PD

Përpara se të nisej drejt Armenisë për një takim zyrtar, kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet për ndërtimin e “Rrugës së Arbrit” që lidh Peshkopinë me Tiranën në më pak se një orë. Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë D

Rruga e Arbrit, hapet tuneli 500 metër i gjatë në Klos (Foto)
  • 2018-08-16

Rruga e Arbrit, hapet tuneli 500 metër i gjatë në Klos (Foto)

Vijon me intensitet puna në Rrugën e Arbrit, e cila ka nisur nga ndërtimi para thuajse dy muajsh. Sipas ministrit të Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, është hapur një nga tunelet e parë të kësaj vepre të rëndësishme. Bëhet fjalë për një tunel 500 metra të gjatë që ndodhet në nj