Rezultate te kerkimit per termin: +Ardiana +Hobdari

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] ardiana / docs[0] 322 / hits[0] 393 / keyword[1] hobdari / docs[1] 73 / hits[1] 103 /
Furtunë në ambasadën shqiptare në Athinë, ja kush ikën
  • 2019-03-27

Furtunë në ambasadën shqiptare në Athinë, ja kush ikën

Mësohen detaje të reja nga shkarkimet e ndërmarra nga Ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj. Mësohet se është shkarkuar dhe Pranvera Skana, e cila mbante detyrën e këshilltares në Ambasadën e Londrës. Gjithashtu janë shkarkuar edhe dy zyrtarë nga Ambasada Shqiptare në Athinë dh

No Pic available
  • 2018-11-07

Ekspozitë për 550 vjetorin e Skënderbeut në Athinë

Ekspozitë, me harta e libra të koleksionistit Jorgo Kolomihalit, të Bibliotekës Genadios ne Athinë dhe koleksioni i Patricia Nooge për Skënderbeun, prezantimi i librit të studiueses greke Makis Paizi Apostolu për Skënderbeun dhe një kumtesë “Skënderbeu dhe Europa” në emër

Kacifas i arrestuar për hashash. Tsipras thërret ambasadoren shqiptare
  • 2018-10-30

Kacifas i arrestuar për hashash. Tsipras thërret ambasadoren shqiptare

Ngjarja e Bularatit ka prodhuar një valë zhvillimesh të reja gjatë pasdites, kryesisht në Athinë. Kështu, ambasadorja e Shqipërisë në Greqi është thirrur pasditen e kësaj të hëne në Ministrinë e Punëve të Jashtme helene për të dhënë shpjegime në lidhje me vrasjen e Kostandino

Bularati, Kacifas i arrestuar për hashash. Tsipras thërret ambasadoren shqiptare
  • 2018-10-29

Bularati, Kacifas i arrestuar për hashash. Tsipras thërret ambasadoren shqiptare

Ngjarja e Bularatit ka prodhuar një valë zhvillimesh të reja gjatë pasdites, kryesisht në Athinë. Kështu, ambasadorja e Shqipërisë në Greqi është thirrur pasditen e kësaj të hëne në Ministrinë e Punëve të Jashtme helene për të dhënë shpjegime në lidhje me vrasjen e Kostandino

U thirr në zyrë nga Tsipras, ambasadorja shqiptare jep detaje nga takimi
  • 2018-10-29

U thirr në zyrë nga Tsipras, ambasadorja shqiptare jep detaje nga takimi

Ambasadorja e Shqipërisë në Athinë është thirrur pasditen e kësaj të hëne në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Greqisë për të dhënë shpjegime në lidhje me vrasjen e Kostandin Kacifas në Bularat. Ambasadorja Ardiana Hobdari, pas daljes nga Ministria e Jashtme greke, nuk ka dhën

Vrasja e ekstremistit, Athina do i dorëzojë notë proteste Tiranës
  • 2018-10-29

Vrasja e ekstremistit, Athina do i dorëzojë notë proteste Tiranës

Ministria e Jashtme greke ka thirrur për një takim ambasadoren shqiptare, Ardiana Hobdari. Mësohet se ambasadores sonë në Greqi do ti dorëzohet një notë proteste në lidhje me vrasjen e 35-vjeçarit grek në Bularat të Gjirokastrës. Pas protestave të zhvilluara mbrëmë nga grekët,

No Pic available
  • 2017-08-06

Raporti/Mafia shqiptare kërcënim për Europën, godet edhe Greqinë

Një raport konfidencial i policisë greke vë në dukje se përfshirja në akte kriminale e shtetasve shqiptarë në Greqi, është më e larta në raport me kombësitë e tjera që jetojnë në vend. Pjesë nga ky raport, që është hartuar më 25 korrik 2017, boton ditën e diel gazeta greke Kat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama