Rezultate te kerkimit per termin: +Ardiana +Hobdari

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] ardiana / docs[0] 322 / hits[0] 393 / keyword[1] hobdari / docs[1] 73 / hits[1] 103 /
Presidenti Nishani dekreton dy ambasadorët e rinj në Greqi dhe Kinë. Emrat
  • 2016-12-31

Presidenti Nishani dekreton dy ambasadorët e rinj në Greqi dhe Kinë. Emrat

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar edhe dy ambasadorë të rinj, që ditët e fundit ishin në Kuvend. Burime zyrtare thanë se dekretet janë bërë publike ditën e sotme. Presidenti Nishani dekreton emërimin e zotit Selim Belortaja, ambasador në Republikën Popullore të Kinës, rezident

Presidenti Nishani dekreton dy ambasadorët, në Kinë dhe në Greqi
  • 2016-12-30

Presidenti Nishani dekreton dy ambasadorët, në Kinë dhe në Greqi

Presidenti i Republikës,  Bujar Nishani ka dekretuar dy ambasadorë të rinj. Bëhet fjalë për ambasadorin e Shqipërisë në Kinë dhe në Greqi. Selim Belortaja është dekretuar si ambasador në Republikën Popullore të Kinës, rezident, si dhe në Republikën Popullore të Bangladeshit, në

No Pic available
  • 2016-12-14

Seancë dëgjimore me kandidatët për Ambasadorë në Kinë dhe Greqi

Komisioni i Jashtëm po zhvillon një seancë dëgjimore me dy kandidaturat për Ambasadorë në Kinë dhe Greqi. Kandidat për Ambasador në Kinë është Selim Belortaja, ndërsa për Greqinë është Ardiana Hobdari. Në fjalën e tij, Belortaja u shpreh: Besoj se per nje Ambasador te mire eshte

Ambasadorja e re në Greqi, Ardiana Hobdari: Dialog dhe zgjidhje të problemeve
  • 2016-12-14

Ambasadorja e re në Greqi, Ardiana Hobdari: Dialog dhe zgjidhje të problemeve

Shqipëria ka vendosur të ndërrojë fytyrë në përfaqësimin e saj diplomatik në Greqi. Në kohën kur marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë nuk janë më të mirat e mundshme, Shqipëria përgatitet të dërgojë në Athinë një tjetër ambasadore. Pas përfundimit të mandatit të am

Zbulohen pasurite dhe pronat e ambasadoreve shqiptare
  • 2015-12-14

Zbulohen pasurite dhe pronat e ambasadoreve shqiptare

Transmetuar me 14122015 - 1952 PUBLICITET Open Spending Albania eshte pjese e projektit Open Data Albania ku mund te gjeni informacion mbi shpenzimet qeveritare dhe indikatore te ndryshem socioekonomike per Shqiperine Bazuar n

Zbardhen pasuritë e ambasadorëve, ja kush janë më të pasurit
  • 2015-12-14

Zbardhen pasuritë e ambasadorëve, ja kush janë më të pasurit

'Open Spending Albania' është pjesë e projektit 'Open Data Albania', ku mund të gjeni informacion mbi shpenzimet qeveritare dhe indikatorë të ndryshëm socio­ekonomikë për Shqipërinë. Bazuar në investigimin e kësaj organizate të shoqërisë civile, Gazeta "Telegraf" ka botuar sot për

No Pic available
  • 2013-12-09

Ministri Bushati seancë dëgjimore me tre kandidaturat për Ambasadorë

Komisioni i Politikës së Jashtme ka zhvilluar ditën e sotme një seancë dëgjimore me Ministrin e Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati. Kjo seancë dëgjimore është zhvilluar në lidhje me tre kandidaturat për Ambasadorë,  Ardiana Hobdari- Ambasadore në Këshillin e Evropës, Roland Bimo-Am

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama