Rezultate te kerkimit per termin: +Arizona

Meta: total 800 / total_found 800 / time 0.000 / keyword[0] arizona / docs[0] 800 / hits[0] 1007 /
No Pic available
  • 2019-02-03

U futën në grevë urie, emigrantët e paligjshëm ushqehen me forcë

Agjencia e Emigracionit dhe Sigurisë së Kufirit konfirmoi se ka detyruar të ushqehen disa prej personave të mbajtur për emigracion të paligjshëm, pasi kishin filluar një grevë urie duke kërkuar lirimin e tyre. Sipas agjencisë, të paktën gjashtë persona janë ushqyer me forcë përmes t

Asteroidi i Krishtlindjeve, më i afërti me Tokën prej 400 vjetësh!
  • 2018-12-24

Asteroidi i Krishtlindjeve, më i afërti me Tokën prej 400 vjetësh!

Ishte kalimi më i afërt me Tokën në 400 vitet e fundit, ai i asteroidit të Krishtlindjeve 2019. Duke përfituar nga mungesa e shkurtër e kometës festive, 46P / Wirtanen, ‘anuluar’ për disa ditë nga Hëna e plotë, asteroidi 2003 SD220 përshëndeti Tokën duke kaluar 2.9 milion

Asterodi i Krishtlindjeve, më i afërti me Tokën prej 400 vjetësh!
  • 2018-12-23

Asterodi i Krishtlindjeve, më i afërti me Tokën prej 400 vjetësh!

Ishte kalimi më i afërt me Tokën në 400 vitet e fundit, ai i asteroidit të Krishtlindjeve 2019. Duke përfituar nga mungesa e shkurtër e kometës festive, 46P / Wirtanen, ‘anuluar’ për disa ditë nga Hëna e plotë, asteroidi 2003 SD220 përshëndeti Tokën duke kaluar 2.9 milion

Emigrantët, blindohet kufiri SHBA-Meksikë, Trump: Të bukur telat me gjemba!
  • 2018-11-04

Emigrantët, blindohet kufiri SHBA-Meksikë, Trump: Të bukur telat me gjemba!

Gardhe të mprehta me tela me gjemba po ngrihen përgjatë kufirit SHBA-Meksikë, ndërsa mijëra trupa amerikane, të mbështetura nga avionë dhe helikopterë, përgatiten të sprapsin atë që komandanti i vendit Trump e quajti një “pushtim” të emigrantëve. Gardhi i mprehtë nisi f

SHBA dërgon mbi 5,000 trupa në kufi me Meksikën
  • 2018-10-30

SHBA dërgon mbi 5,000 trupa në kufi me Meksikën

Pentagoni do të shpërndajë mbi 5,200 ushtarë në kufi me Meksikën, deri në fund të kësaj jave, për t’u përballur me një fluks të pritshëm të migrantëve nga Amerika Qendrore. Gjenerali Terrence O’Shaughnessy, komandant i Njësisë për Mbrojtjen e Hapësirës së Amerikës

Nëna pa dokumente kërkon të bashkohet me fëmijët e saj
  • 2018-07-04

Nëna pa dokumente kërkon të bashkohet me fëmijët e saj

Yeni Gonzalez, nga Guatemala, kaloi ilegalisht kufirin e Shteteve të Bashkuara dhe u veçua nga fëmijët e saj. Zëri i Amerikës po ndjek përpjekjet që ajo po bën për të marrë fëmijët nga qendrat e largëta ku ata po mbahen. Siç njofton nga Arizona korrespondentja e Zërit të Amerikës,

No Pic available
  • 2018-06-23

Tërhiqet Trump? Ushtria e SHBA planifikon ngritjen e çadrave për emigrantët

Marina Detare e SHBA-ve thuhet se planifikon të ndërtojë qendra për vendosjen e emigrantëve në baza ushtarake, pas planit që po ndjek administrata Trump në kufirin SHBA-Meksikë. Një projekt-memorandum i marrë nga revista Time përshkruan planet për ndërtimin e kampeve me tenda për të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama