Rezultate te kerkimit per termin: +Arizona

Meta: total 800 / total_found 800 / time 0.000 / keyword[0] arizona / docs[0] 800 / hits[0] 1007 /
No Pic available
  • 2017-08-30

Bëhuni gati të shikoni asteroidin më të madh që do ti afrohet Tokës

Jemi mësuar shpesh që të dëgjojmë mbi asteroidë që i afrohen Tokës. Por 3122 Firence është objekti më i madh ndonjëherë që do të kalojë afër planetit tonë herët në mëngjesin e së premtes. Në orën 05:06, me orën në Arizona, asteroidi me diametër 4.3 km, do të kalojë rreth

No Pic available
  • 2017-08-24

Trump zbut tonet, kërkon bashkim të ri mes amerikanëve

Presidenti Donald Trump ka zbutur tonet e ashpra të përdorura në tubimin e tij në Arizona një ditë më parë. Në një tubim të ri në Nevada, presidenti ka bërë thirrje për një “bashkim të ri” mes amerikanëve, teksa ka deklaruar se kombi përcaktohet nga humaniteti dhe dash

No Pic available
  • 2017-08-23

Trump i palëkundur: Shpërbëj qeverinë që muri me Meksikën të ndërtohet!

Presidenti Donald Trump është zotuar të shpërbëjë qeverinë nëse kjo është ajo që nevojitet për të ndërtuar murin e tij përgjatë kufirit me Meksikën. Gjatë një tubimi me tematikë Ta Bëjmë Amerikën të Madhe Sërish në Feniks, Arizona, Trump akuzoi demokratët e opozitës si pe

No Pic available
  • 2017-07-30

Presidenti Trump, Obamacare duhet lënë të dështojë vetë

Presidenti Donald Trump dhe republikanët në Kongres pësuan dje një disfatë të rëndësishme politike, kur Senati nuk miratoi rrëzimin e pjesshëm të programit të shërbimit shëndetësor Obamacare, që ka qenë një ndër premtimet kryesore të fushatës së tij presidenciale. Vota vendimta

Senati refuzon shfuqizimin e Obamacare
  • 2017-07-28

Senati refuzon shfuqizimin e Obamacare

Senati amerikan dështoi të premten herët për të miratuar një shfuqizim të pjesshëm të “Aktit të kujdesit të përballueshëm”, i njohur edhe si Obamacare. Tre ligjvënësit republikanë – John McCain nga Arizona, Lisa Murkoëski nga Alaska dhe Susan Collins nga Maine R

No Pic available
  • 2017-07-14

RENDITJA/ Vetëm 7 ekipe futbolli në 50 skuadrat më me vlerë në botë

Manchester United ka parakaluar Barcelonën dhe Real Madrid, për tu bërë ekipi i futbollit më i çmuar bë botë dhe i treti më i vlefshëm në botë në të gjitha sportet. Vetëm ekipi i NFL Dallas Cowboys (£3.25 bilionë) dhe ekipi i Ligës Madhore të Bejsboll, New York Yankees (£2.86 bil

No Pic available
  • 2017-07-11

19-vjeçarja fitoi rreth 600 mijë dollarë për një javë

Rosa Dominguez është një vajzë nga Kalifornia që ka fituar më shumë se 600 mijë dollarë për një javë. Ajo bleu dy bileta lotarie dhe ishte ndër njerëzit më me fat pasi i fitoi të dyja. Njërën e bleu në Arizona, ndërsa tjetrën në Kaliforni. Herën e parë fitoi 555.555 dollarë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama