Rezultate te kerkimit per termin: +Arizona

Total: 808
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.398Z

FOTOT/ Nxehtësi ferri në Arizona, i pjek biskotat nëLamborghini

Amerika është përfshirë nga një i nxehta afrikan ditët e fundit duke arritur temperatura të pabesueshme. Në Arizona temperaturat kanë shkuar deri në 120 Fahrenheit, rreth 49 grade Celcius. Një drejtues makina pasi ka gatuar disa biskota, ka vendosur ti pjekë ato në kofanon e makinës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.315Z

Mekein voton ne Arizona

Kandidati republikan Xhon Mekejn ka votuar ne Arizona ne Finiks se bashku me te shoqen Sindi, perpara se te vazhdoje edhe 2 tubime te tjera elektorale. Me pas ai ka vazhduar aktivitettet e parashikuara ne Kolorado dhe Nju Meksiko. Sipas tradites me tej ai do te drejtohet ne hotelin luksoz Biltmor t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.961Z

Aksident në Arizona, humbin jetën 9 turistë kinezë

Arizona - Shtatë turistë kinezë humbin jetën në një aksident rrugor në Arizona . Sipas Departamentit të Sigurisë Publike të Arizonës, një autobus me turistë doli dje nga rruga në një autostradë pranë Digës së Hoverit duke shkaktuar vdekjen e shtatë pasagjerëve dhe plagosjen e n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.503Z

Pittsburg Steelers mundën Arizona Cardinals

Pittsburg Steelers kanë fituar finalen e 43 të Superbowl me një touch down në sekondat e fundit të ndeshjes duke mundur Arizona Kardinals me rezultatin 27-23. Për një moment Cardinals arritën të rikuperonin disavantazhin prej 13 pikësh pasi rezultati ishte 20-7. Gjithashtu ata i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.303Z

Trump dhe Clinton fitojne ne Arizona

brbrDonald Trump dhe Hillari Clinton vazhdojne te korrin sukses ne zgjedhjet paraprake ne shtetet amerikane Ata siguruan se fundi fitore ne Arizona ku Trump eshte mbeshtetur vecanerisht tek votat e konservatoreve per shkak te mesazheve te tij kunder emigranteve Por ne nje shtet me popullsi ne rritj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.945Z

Kandidatet republikane per president konkurojne sot ne Michigan dhe Arizona

Kandidatet republikane per president konkurojne sot ne dy votime paraprake ne Michigan dhe Arizona. Mit Romni po perpiqet te shmange humbjen ne shtetin e tij te lindjes Micigan ku me pare ai udhehiqte ndjeshem anketat dhe ku i ati ka qene guvernator me shume popullaritet. Zoti Romni ish-guvernator i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.212Z

Arizona, tjetr ligj anti-emigrant

Ende pa u mbyllur polemikat mbli ligjin e parë anti-emigrantë, në Arizona një tjetër masë kundër të ‘huajve’ ndërmerret prej guvernatorit Jan Bojer. Sipas medias amerikane, guvernatori Bojer ka miratuar një ligj i cili u ndalon emigrantëve mësimin në shkolla shtet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama